Šport 2012. 08. 29.

MBK vstúpilo do prípravy víťazne

Slušne naplnené tribúny sa tešili z prvej výhry MBK v príprave.

V úvode sa obe mužstvá len sťažka hľadali, lepší vstup zaznamenali hostia. Vyhrávali už 4:9, no potom zlepšili Komárňania streľbu a do konca prvej časti hry vyrovnali na 13:13. Napokon prvý polčas patril domácim, ktorých ťahal americký rozohrávač Lowe. V obrane fungovali obuvníci veľmi dobre, mali kvalitný pohyb a tvrdo bránili. Hlavne Dubovský robil značné problémy obom rozohrávačom maďarského tímu.

V druhom polčase potom hosťom začali padať trojky a postupne sa dotiahli na Komárňanov. Tí však súpera už pred seba nepustili a vyhrali zaslúžene. Pre úplnosť treba doplniť, že do zápasu nezasiahli opory na krídlach Bílik s Kozlíkom, Vlado Klár a ani Mišo Maslík.

MBK Rieker Komárno – Kis-Rába menti Takarék Soproni KC 73:68 (13:13, 31:22, 48:45)