Šport 2016. 05. 18.

Medailové úspechy plavcov PO KomKo Komárno

Kvalifikačnými pretekmi na Letné Majstrovstvá Slovenskej republiky pre jednotlivé vekové kategórie boli okrem pohárových pretekov aj 3 kolá Krajských Majstrovstiev žiakov. Na všetkých kolách  úspešne reprezentovali mesto Komárno plavci Plaveckého oddielu KomKo Komárno.

IMG_20160507_085929

Dňa 16.04.2016 na prvom kole v Trenčíne za rekordnej účasti 340 plavcov z 18-tich oddielov- klubov náš PO KomKo Komárno reprezentovali: Tamara Berkesová, Patrik Czigle, Branisla Čéry, Adela Čéryová, Kitti Karcagiová, Richard Kardhordó, Max Kopčok, Keve Patus, Šimon Peťkovský a Karin Pénzes, kde Tamara získala kopletnú zbierku medailii – zlato, striebro, bronz, Braňo 2x striebro, Riči zlato a striebro, Max získal 3x 1. miesto a 1x 2. miesto, Keve 2x bronz a Šimon 1x 1. miesto, 1x 2. miesto a 1x 3. miesto. Zároveň si všetci plavci utvorili dovedna 17 osobných rekordov.

IMG_20160507_090045

Úspešne si Tamara Berkesová, Branislav Čéry, Adela Čéryová, Karin Karcagiová, Kitti Karcagiová, Richard Kardhordó, Max Kopčok, Máté Maitz, Miklós Maitz, Keve Patus, Ádám Varga a Šimon Peťkovský počínali  07.05.2016 na 2. kole Krajských Majstrovtiev žiakov v Nových Zámkoch, kde v konkurencii 299 plavcov z 19-tich oddielov – klubov sme získali 5x Titul Majstra Západoslovenskej oblasti, 1x druhé miesto a  4x tretie miesto. Tamara vyplávala zlato a bronz, Riči medailový komplet, Max získal 3 x titul Majstra a Miklós spolu so Šimonom obsadili bronzové stupienky. Svoje osobné maximá si plavci zlepšili v 15-tich štartoch.

IMG_20160507_145553

Poslednými kolom boli dlhé trate v Trnave dňa 14.05. 2016, kde Branislav Čéry získal tretie miesto, Max Kopčok 2x zlato a Keve Patus bronzovú medailu a zároveň si dovedna utvorili 5-krát osobné rekordy vo všetkých 5-tich štartoch.

Okrem medailových umiestnení (13x zlato, 8x striebro a 9x bronz), ku ktorým blahoželáme, si naši plavci pred Majstrovstvami Slovenskej republiky mohli zaplávať čas, na základe ktorého sa môžu kvalifikovať a postúpiť medzi najlepších plavcov na Slovensku. Poslednými kvalifikačnými pretekmi budú preteky „O pohár mesta Handlová“ a preteky v Jihlave v Českej republike.

IMG_20160507_151408

V rámci prípravy na Letné Majstrovstvá Slovenskej republiky naši plavci absolvujú záverečné sústredenie v 50-metrovom bazéne v Štúrove, nakoľko všetky M SR sa budú konať len v 50-metrových bazénoch.