Mesto 2016. 11. 30.

Miesto fotky samovražda, dvadsaťročná Katalin skočila zo strechy paneláka

Vyliezla na strechu 12-poschodového paneláka, niekam, kam bežne prístup nemá nik. Domovníkovi povedala, že sa chce odfotografovať do školy a tak jej služobné dvere na strechu otvoril. Keď sa ale schyľovalo ku koncu „photoshootingu“, len dvadsaťročná Katalin domovníka šokovala. Skočila.

Scéna, na ktorú domovník nezabudne do konca života, sa odohrala utorok v poobedňajších hodinách. „Ani som na nej nevidel žiadne známky toho, že sa o dačo také pokúsi,“ povedal pre televíziu Joj jeden z obyvateľov paneláka, ktorý ju následne poslal za susedom. Prvýkrát sa na strechu domu pokúsila dostať ešte v pondelok večer. Pre zlé počasie ju však domovník od toho odhovoril, vraj má prísť keď sa vyčasí. „Povedala, že si ide spraviť ešte poslednú fotografiu, postavila sa na vyvýšené miesto a skočila. Bola to sekunda, manžel ani nedokázal reagovať,“ povedala pre televíziu manželka domovníka. Dvadsaťročné dievča bolo na mieste mŕtve.

Podľa informácií týždenníka Delta sa predčasne ukončiť život rozhodla aj matka dievčaťa a preto žila Katalin v detskom domove. Čo a ako sa pod jej rozhodnutie spáchať samovraždu podpísalo, zatiaľ nie je jasné. Za dievčaťom však dnes smúti rodina, kamaráti a priateľ.

foto: JOJ