Mesto 2015. 12. 08.

Mikulášska jazda 1. Toy Run v komárňanskej nemocnici

Členovia motorkárskeho klubu Children of Heaven v Komárne, prezlečení za Mikulášov, 6. decembra 2015, prišli rozveseliť detských pacientov Všeobecnej nemocnice Komárno, ktorú prevádzkuje nezisková organizácia FORLIFE a manažérsky riadi skupina AGEL. Mikulášovia rozdávali balíčky so sladkosťami a tiež si s detičkami zaspievali.

Príchod deviatich Mikulášov v koženom odeve, s červenými čiapkami rozveselil všetky hospitalizované deti a po krátkej chvíli bolo oddelenie plné radosti. „Sme veľmi radi, že k nám zavítali členovia motorkárskeho klubu, ktorí nás, ako aj detičky na oddelení veľmi príjemne prekvapili. Boli to nezvyčajný Mikulášovia, ale našim najmenším pacientom sa príchod veľkých chlapov veľmi páčil a dokonca si s nimi aj zaspievali,“ uviedol primár, MUDr. Mário Kochan.

Rozhodli sa, že spravia radosť deťom, ktoré musia kvôli chorobe tráviť deň Mikuláša v nemocnici. Obliekli sa do Mikulášskych kostýmov, nasadli na motorky a navštívili ich v areáli nemocnice na detskom oddelení. „Dúfam, že okrem Mikulášskych balíčkov sme im tam priniesli aj trošku energie a lásky zo seba. Týmto ďakujem aj vedeniu nemocnice a všetkým sponzorom, ktorý nás podporili pri realizácii tejto akcie. Dúfam, že z tejto akcie  sa stane pekná tradícia, ktorá vyčarí ešte nejeden úsmev na detskej tváričke, takže budúci rok sa vidíme na 2. Toy Run,“ povedal prezident motoklubuÁkos Nagy.

Motorkársky klub Children Of Heaven sídli v meste Komárno. „Klub má aktuálne 9 členov a veríme, že naše myšlienky a princípy fungovania klubových aktivít oslovia v budúcnosti aj ďalšie rady budúcich potenciálnych nových členov, ktorí sa s nimi stotožnia a pre ktorých budú u nás dvere vždy otvorené. Cieľom nášho klubu je organizovanie rôznych podujatí so snahou pomáhať a prinášať radosť deťom. Radi by sme do Komárna priniesli kus motocyklovej kultúry života, plánujeme organizovanie zábavných, kultúrnych podujatí a motozrazov,“ dodal pán Nagy.

Detské oddelenie v rámci komárňanskej nemocnice bolo založené v roku 1947. Má 30 lôžok, kde sú prijímaní pacienti vo veku od 0 do 19 rokov. Detskí pacienti majú k dispozícii aj jedáleň s herňou a TV, knižnicu. Na oddelení je možné hospitalizovať v spoločnej izbe s deťmi aj sprevádzajúce osoby.

-Mgr. Marta Csergeová-
tlačová hovorkyňa AGEL SK a.s.

Foto-2---Mikulášovia-pri-príchode-na-detské-oddelenie Foto-3---Mikuláš-pri-rozdávaní-balíčkov