Mesto 2021. 01. 26.

Mladej rodine z Komárna zhorela strecha nad hlavou

Mladý učiteľský pár si počas 11 rokov vybudoval hniezdo pre svoju malú rodinu. V noci z nedele na pondelok sa ich dom ocitol v plameni. Dvom maloletým dcéram sa nič nestalo.

Mladý učiteľský pár sa do Komárna prisťahoval a žili tu skromne zo svojho učiteľského platu. Vlastnoručne a s pomocou banky sa im postupne podarilo vybudovať si domček, teraz už aj pre svoje dve dcéry.

Počas noci sa avšak zobudili na požiar, ktorý spôsobil krb. „Zobudila som rodinu, zobrala som malú a vybehli sme von a volali hasičov. Nevedeli sme, či sa strecha prepadne, či to pôjde dole a čo bude. Ten požiar bol masívny,“ opisuje situáciu Nina Poláková, majiteľka domu.

Našťastie sa nikomu nič nestalo, avšak ich 14-ročná dcéra sa v smútku obrátila na svojich spolužiakov a verejnosť, nakoľko ich dom nebol poistený a peniažkov nemajú nazvyš.

Napriek tomu, že hasiči prišli rýchlo, tak celá podkrovná časť domu zhorela a dolná časť je po zásahu nepoužiteľná. Na podporu rodiny sa založili aj transparentné účty, kam sa môžu posielať dobrovoľné finančné príspevky. O ich stave pravidelne informuje na svojom profile mama dvoch dievčat – Nina Poláková.

Zdroj: tvnoviny.sk, Facebook