Kultúra 2016. 07. 13.

Mladí Komárňania sa pustili do natáčania hororového filmu, čoskoro má vyjsť prvá upútavka

V Komárňanskej pevnosti nakrúcali mladí Komárňania upútavka k novému Slovenskému hororovému filmu s názvom Fortress. Námet a réžiu má na svedomí amatérsky herec komárňanského dramatického krúžku Filip Szöllősi.

Na tvorbe filmu sa podieľajú amatérski mladí herci, ktorí sa rozhodli že svoj herecký talent uplatnia vo filme. S nakrúcaním im pomohli sponzori a aj dramatický krúžok, pod vedením Jozefa Černeka. O ťažkú filmovú techniku sa postarala firma Video Studio PROMOTION s.r.o.

V Komárňanskej pevnosti to priam ožilo, príbeh plný emócii a hrozivej atmosféry, ktorý ožil za múrmi pevnosti, ukáže aj tú temnú stránku pevnosti. Na upútavku sa môžeme tešiť už koncom júla. „Hlavnou myšlienkou filmu je ukázať našu historickú pamiatku aj v takom temnejšom svetle. Keďže sa jedná o hororový žáner, pôjde v ňom skôr o psychický tlak na diváka. Chceme aj zviditeľniť mladých hercov z Komárna, nech ľudia vedia, že tu máme talentovaných hercov,“ vysvetľuje režisér Filip Szölösi.

Je to pre neho prvý filmový počin. Projekt plánoval už od októbra 2015. „Skúšal som zbierať námety a hľadal svoj tím ľudí, ktorí by mi v tom mohol pomôcť. Teraz sa snažíme trailerom zaujať a osloviť potenciálnych sponzorov, ktorí by nám s tým mohli pomôcť,“ uzatvára.

Herci: Filip Szöllősi (17 r.), Lukáš Sedlák (16 r.), Matej Marko (14 r.), Róberta Krmášková (27 r.), Ľuboš Dúbravec (14 r.), Evelyn Polozsányiová (24 r.), Melory Polozsányiová (12 r.), Daniel Dúbravec.

Fortress-37