Mesto 2015. 01. 09.

Mrholenie, dážď a mráz premenili mesto na ľadovú plochu

Nočné mrholenie, dážď a mráz premenili Komárno na súvislú ľadovú plochu. Po tretej hodine rannej v okresnom meste prestalo pršať, cestári sa pustili do posýpania ciest a chodníkov. Informoval o dnešnej rannej situácii v meste hovorca Mestského úradu Komárno Róbert Králik.

„Posýpanie počas dažďa alebo mrholenia nemá zmysel, pretože novovzniknutá vrstva ľadu prekryje aj posypový materiál,“ vysvetlil s tým, že v čase, keď sa mesto prebudilo a ľudia začali chodiť do práce, bola značná časť ciest už zjazdná. Dodal, že posýpanie bude pokračovať až dovtedy, kým sa na cestách a chodníkoch vrstva ľadu neodstráni. Pomôcť má aj prichádzajúce oteplenie. „Večer opäť očakávame dážď, ale vďaka zvýšeniu teplôt by už nemal namŕzať,“ konštatoval.

Vedenie mesta žiada obyvateľov, aby vykonali opatrenia pred svojimi nehnuteľnosťami a na chodníkoch odstránili ľadovú vrstvu a zabránili tak vzniku úrazov pošmyknutím. „Taktiež žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť,“ ukončil hovorca.