Región 2017. 03. 10.

Muža pri krádeži nasnímala kamera

Kuriózna krádež sa stala koncom februára tohto roku v obci Nesvady v okrese Komárno. Z víkendového domu 43 ročného muža z Bratislavy boli odcudzené kamery.

Tie zrejme prekážali miestnemu obyvateľovi, preto sa rozhodol že ich odmontuje. Najskôr  preskočil múr vysoký asi 210 cm a v záhrade odtrhol vonkajšiu kameru umiestnenú na altánku, druhú na chatke a tretiu z budovy čističky. Jeho pohyb na pozemku a konanie ale tieto kamery nasnímali a pán majiteľ záznam odniesol na políciu. Okrem toho si neželaný návštevník zabudol na plote aj kabát, ktorý bol zaistený ako vecná stopa. Po prezretí záberov a na základe dobrej miestnej znalosti policajti zistili, že ide o 43 ročného muža z obce Nesvady. Krádežou spôsobil poškodenému škodu za takmer 400,-€.

Muž bol k veci vypočutý a bolo mu vznesené obvinenie z dvoch trestných činov. Okrem zločinu krádeže sa dopustil aj prečinu porušovania domovej slobody. V prípade preukázania viny súdom hrozí za tieto skutky zo zákona trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre-
Foto: ilustračné foto