Mesto 2015. 11. 18.

Na Komenského ulici začína najprívetivejšia drogéria!

Okrem milého a nápomocného personálu vám tu ponúknu aj kávu, či množstvo lokálnych hand made výrobkov.

Majitelia spoločnosti KF-STAV Andor Farkas a jeho manželka Anikó Török sa už takmer desať rokov pohybujú v stavebníctve a popritom na Námestí Kossutha prevádzkovali malé farby-laky. Teraz sa rozhodli o rozšírenie ponúkaného sortimentu. Pod menom F&ani otvorili drogériu v priestoroch oproti Základnej škole na Komenského ulici. Predajňa funguje od 11. novembra 2015.

Megtalálhatjuk a jól ismert, közkedvelt márkákat is

Navštívili sme ich, pretože sme boli zvedaví na nimi ponúkaný sortiment, ale aj na to, či sú schopný konkurovať hypermarketom v meste. V obchode ma privítali milí, po slovensky aj maďarsky hovoriaci predavači, ktorí vedia odpoveď na všetky moje otázky. Je to veľmi dôležité, lebo na policiach sú okrem známych značiek (napr.: Dove, Palmolive, Nivea atď.), aj menej známe. „Snažili sme sa o to, aby sme ponúkali iný tovar, ako hypermarkety,“ hovorí majiteľka Anikó Török. „V prvom rade sme hľadali vysoko kvalitné domáce a české výrobky. Taká je napríklad Ryor z Česka. Ide o komplexnú prírodnú bylinnú kozmetiku pre starostlivosť o pleť. Alebo slovenská Damita, z ktorej mám obzvlášť veľkú radosť.“ Ako vysvetľuje, Damita je rad produktov, ktorú pripravuje dáma zo Slovenska, dlhé roky zodpovedná za zloženie krémov známej značky AB. Teraz si založila vlastnú firmu, z ktorej sa snaží urobiť úspešné podnikanie. „Môžem povedať, že pripravuje prvotriednu kozmetiku na tvár a telo na rastlinnej báze za veľmi výhodné ceny,“ dodáva. Pre čistotu v domácnosti hľadali Anikó a Andor taktiež nezvyčajné produkty. Kontaktovali taliansku firmu, ktorá vyrába značku Ecobolle. Majú široký sortiment: od čistenia podlahy cez pracie prášky a aviváže až po čistenie okien. Výnimoční sú podľa Anikó preto, lebo ponúkajú výrobky na rastlinnej báze, ktoré sú ekologické a šetrné k pokožke. Netestujú ich ani na zvieratách a môžu ich používať alergici i pacienti liečení na ekzém. Ďalšou zaujímavosťou je, že tieto výrobky predávajú ako dopĺňacie. „Kupujúci si prinesie z domu fľaštičku, alebo si ju zakúpi u nás. My mu ju naplníme výrobkom, ktorý si zažiada. Ecobolle na prvý pohľad nie je najlacnejší, na druhej strane je však taký hustý, že sa ním mesačne dá ušetriť až 15 eur,” hovorí majiteľka.

Andor Farkas a Anikó Török sa usilujú o to, aby svoju ponuku tovaru časom rozšírili o remeselnícke výrobky z blízkeho okolia: prírodné mydlá, ale aj o jedinečné náhrdelníky, náušnice a darčekové predmety.

3

V obchode samozrejme naďalej budú predávať všetok tovar, na ktorý sme boli na Námestí Kossutha zvyknutí. Farby na vnútorné a vonkajšie použitie, či stavebný materiál. Novinkou je miešanie omietky alebo farieb – na tento účel sú k dispozícii dve, čisto nové miešačky. Samozrejme, poskytnú tu aj odborné poradenstvo.

A je tu ešte niečo neobvyklé na pomery v našich končinách: v rohu predajne stojí automat na kávu a malý stolík. Hm… Kto si tu dá kávu? „Predovšetkým sme mysleli na tých maliarov a murárov, ktorí svoj pracovný deň prácu začínajú skoro ráno. Kvôli nim otvárame už o siedmej a zatvárame večer o šiestej. Ten, kto musí pracovať, nemôže vstávať neskoro! Na základe našich skúseností sa maliari často zastavia v obchode, tu sa začína ich deň. Určite im dobre padne aj jedna káva. Okrem nich by sme chceli potešiť aj tých zákazníkov, ktorí si zakúpia tovar nad určitú sumu. Takých pozveme na jeden horúci nápoj,” uzatvára Anikó Török.