Región 2017. 04. 26.

Na trati medzi Bratislavou a Komárnom sa zrazil vlak s dodávkou

Osobný vlak spoločnosti RegioJet sa dnes okolo 5.00 h zrazil s dodávkou. Nehoda sa stala na železničnom priecestí v úseku medzi Zlatnou na Ostrove a Zemianskou Olčou v okrese Komárno, kde pravdepodobne vodič automobilu nedal prednosť prichádzajúcemu vlaku. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.


„Podľa prvotných informácií sa dnešný stret, našťastie, obišiel bez zranení na strane cestujúcich a zamestnancov RegioJetu. Záchranná služba odviezla na ošetrenie vodiča automobilu,“ priblížil Ondrůj. Vlaková súprava by mala byť podľa jeho slov pojazdná a nedošlo ani k jej vykoľajeniu. Na mieste zasahovali hasiči, ktorí zabezpečili prevoz cestujúcich do najbližšej stanice.

V úseku, kde sa stala nehoda, bude do vyšetrenia a odstránenia následkov nehody zabezpečená náhradná autobusová doprava. „Cestujúcim sa ospravedlňujeme za komplikácie a spôsobené obmedzenie,“ dodal hovorca.

Ondrůj pripomenul, že železničná trať Komárno – Bratislava patrí medzi vysoko frekventované jednokoľajové železničné trate na Slovensku. Vlani sa tu na priecestiach stali nehody, všetky zavinili vodiči automobilov, viedli aj k zraneniam a stratám na ľudských životoch a spôsobili škody spolu za viac ako štyri milióny eur.

-TASR-
Foto: RegioJet