Mesto 2012. 12. 17.

Na vážnejšie úpravy bývalej colnice Komárno nemá finančné prostriedky

Do úvahy prichádza priamy predaj komukoľvek, ale aj predaj komárňanskej spoločnosti ALT, a.s., ktorá vlastní pozemky pod touto nehnuteľnosťou.

FOTO: TASR, Ladislav Vallach

Na území bývalej colnice cestného hraničného priechodu Komárno-Komárom medzi SR a Maďarskom zostali dve nehnuteľnosti. Prístrešie budovy, kde vybavovali vozidlá a cestujúcich pri výstupe z krajiny a ktorá je majetkom štátu, rozobrali už dávnejšie, prístrešie na vstupnej strane do SR dalo rozobrať mesto pred poldruha mesiacom na vlastné náklady, vykreslil dnes pre TASR aktuálnu situáciu hovorca Mestského úradu v Komárne Róbert Králik.

Ako spresnil, budova na vstupnej strane je majetkom mesta Komárno. „Mesto ocenilo túto nehnuteľnosť a na najbližšej schôdzi zastupiteľstva po prijatí rozpočtu – zrejme v januári – sa mestskí poslanci budú zaoberať jej predajom, prípadne iným zužitkovaním,“ konštatoval hovorca.

Do úvahy podľa jeho slov prichádza priamy predaj komukoľvek, ale aj predaj komárňanskej spoločnosti ALT, a.s., ktorá vlastní pozemky pod touto nehnuteľnosťou. Pôvodné plány mesta na zriadenie turistickej kancelárie v uvedenej budove, ale aj zámer úpravy celého bývalého cestného hraničného priechodu, stroskotali pre nedostatok financií.

„Po otvorení hranice premávka automobilov, cyklistov aj chodcov viditeľne ožila. Cez bývalú colnicu prechádzajú napriek zákazu aj nákladné vozidlá s hmotnosťou nad 20 ton, čo negatívne vplýva na stav oboch mostov okolo priechodu. Situáciu by mal definitívne vyriešiť nový dunajský most medzi Komárnom a Komáromom,“ dodal Králik.

TEXT: TASR