Mix 2022. 09. 12.

Najlepšia pralinka na svete pochádza z Komárna!

Na renomovanej súťaži Great taste awards 2022 v Londýne získala vo svojej kategórii pralinka „passion fruit“ tri vzácne, vysoko rešpektované hviezdičky. Komárňanská čokoládovňa ZAX Slovakia sa teda zapísala v oblasti čokolády do siene slávy nie len v rámci Slovenska, ale dokonca vo svete!

„Z vyše 14-tisíc vzoriek z celého sveta získal ZAX Slovakia vo svojej kategórii najvyššie ocenenie,“ informovala čokolatiérka Zuzana Vargová na Facebooku.

Výherná pralinka je charakteristická svojou ručne maľovanou, chrumkavou škrupinkou z 68% horkej čokolády a plnkou z marakuje. Harmónia chutí ohúrila porotcov nezávisle od dizajnového balenia a pomaľovanej pralinky, nakoľko súťažné čokolády testovali naslepo.

O tom, že Zuzana Vargová nie je žiadnym nováčikom v čokoládovom svete, svedčí aj skutočnosť, že v oblasti pôsobí 10 rokov a čokolády z dielne ZAX majú na konte aj viacero ďalších prestížnych ocenení. „Naše pralinky vyhrali mnoho medzinárodných súťaží. Na udeľovaní cien Academy of Chocolate Awards 2020 získali naše pralinky Passion Fruit striebro a vo východoeurópskom finále International Chocolate Awards 2020 získali naše bonbóny zo slaného karamelu a višne tiež bronz,“ píše sa na oficiálnej stránke ZAX.