Mix Dél-komárom 2021. 09. 14.

Namiesto auta choďte pešo!

Deň bez áut je súčasťou Európskeho týždňa mobility, do ktorého sa zapojilo  aj mesto Komárom. Ide o jednu z najväčších dopravných a environmentálnych kampaní v Európe. Hlavným cieľom programu je propagovať ekologickú dopravu.

Od Bernadett Havran-Tóth, z oddelenia pre životné prostredie, sme sa dozvedeli, že hlavná akcia sa v meste uskutoční v piatok 17. septembra na nádvorí a parkovisku novej budovy pre neziskové organizácie.

„Ráno uvítame škôlkarov a popoludní žiakov základných škôl, pretože sme pre nich pripravili množstvo zaujímavých programov,“ informovala Bernadett Havran-Tóth.

Street Generations prednesú prezentáciu pre cyklistov a pripravia rôzne prekážkové dráhy.

„V dňoch 19. a 25. septembra budeme organizovať cyklotúry v Komárome, na ktoré sa tiež tešíme,“ uviedol environmentálny referent, ktorý zároveň informoval, že všetky informácie o zájazdoch nájdu záujemcovia na facebookovej stránke mesta.

Už odovzdaná požičovňa bicyklov a elektrobicyklov KOMBIBike bude tiež prepojená s programom.  V týchto dňoch bude zároveň obnovená aj autobusová stanica. Vďaka cezhraničnému tendru bude medzi Komárnom a Komáromom premávať aj elektrobus .

(Zdroj: komarom.hu)