Mesto 2013. 01. 28.

Napadli a okradli 15 ročnú školáčku o 6 eur

V ranných hodinách prepadli v Komárne školáčku, vtiahli ju do auta, obrali o peniaze, vložili do úst tabletku, vysadili a ušli. Toto sa malo podľa 15 ročnej Kristíny udiať dnes ráno asi o ôsmej hodine. Dievča sa vrátilo domov s krvácajúcim nosom a veľkou traumou. 

money
Zlodeji sa ulakomili na peniaze, ktorých ale veľa nebolo. FOTO: sxc.hu

Podľa zistení televízie JOJ napadli dnes (v pondelok) ráno okolo ôsmej hodiny dvaja páchatelia pätnásťročné dievča. Podľa jej mamy, ktorá pre televíziu vypovedala, ju zrejme videli prepočítavať si peniaze na desiatu. „Iste si mysleli, že má pri sebe viac peňazí. Vrátila sa domov zakrvavená, aj na svetri, ktorý som ešte nestihla vyprať,“ povedala mama prepadnutej školáčky.

Všetko sa udialo len pár metrov od jej domu. Lúpežníci pritom mali podľa výpovede dievčaťa na hlavách kukly. Páchatelia na ňu zaútočili, jeden ju pridržal odzadu a druhý ju udrel do nosa. „Inak jej neublížili, len cítila, ako jej vyberajú z vrecka peniaze, lebo mala na sebe tepláky. Hovorila o nejakom modrom aute a bola vyľakaná,“ opísala pre televíziu mama.

Pred vysadením v slepej uličke za cintorínom jej dokonca mali vložiť do úst tabletku. To, či ju chceli omámiť, alebo jej ublížiť na zdraví, je vecou vyšetrovania. Polícia v Komárne už začala v prípade trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže a zločinu obmedzovania osobnej slobody.

Vyjadrite svoj názor