Mix 2019. 02. 22.

Národný konvent o EÚ v Komárne

      Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR František Ružička sa v stredu 27. februára stretne so svojím rezortným kolegom Michaelom Rothom, štátnym ministrom pre európske záležitostí Ministerstva zahraničných vecí Nemeckej spolkovej republiky v Komárne na Univerzite J. Selyeho.

Spolu so študentmi univerzity budú diskutovať o dôležitosti Európskej únie aj v kontexte nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu. Diskusia s mládežou je v poradí siedmym podujatím svojho druhu v rámci iniciatívy MZVEZ SR #MYSMEEU, ktorá má za cieľ podporovať širokú spoločenskú diskusiu na Slovensku o aktuálnych témach týkajúcich sa Európskej únie, s osobitným dôrazom na jej budúcnosť a miesto Slovenska v nej.

Diskusii štátneho tajomníka Ružičku a štátneho ministra Rotha bude predchádzať diskusný panel za účasti Kataríny Cséfalvayovej, poslankyne a predsedníčky Zahraničného výboru Národnej rady SR, Igora Édera, podpredsedu Nitrianskeho vyššieho územného celku a Bélu Keszegha, primátora mesta Komárno, na tému cezhraničnej a medziregionálnej spolupráce.

Tlačový odbor MZVEZ SR žiada zástupcov médií, aby svoju účasť avizovali do utorka 26. februára, 12.00 h na adrese tlac@mzv.sk. Podujatie sa uskutoční v stredu 27. februára o 15.30 h v konferenčnom centre Univerzity J. Selyeho na Hradnej 2 v Komárne.

Priestor na otázky médií bude o 18.00 h po ukončení diskusie.

(tasr)