Mix 2020. 10. 14.

Nemocnica AGEL Komárno posilnila triáž pri vstupe do nemocnice. Zdravotníkom pomáhajú aj príslušníci Armády SR

Nemocnica AGEL Komárno, vzhľadom na súčasnú epidemiologickú situáciu, promptne zareagovala a od 14. októbra spustila nový systém triáže – triedenia pacientov, ktorí prichádzajú do nemocnice. V stane a na mobilnom odberovom mieste pracujú v čase od 6.00 hod do 22.00 hod príslušníci Armády SR.

Uniformovaní vojaci pomáhajú pri vstupe do nemocnice kvôli rýchlemu, bezproblémovému a predovšetkým  bezpečnému usmerneniu pacientov, ktorí prichádzajú do komárňanskej nemocnice.

,,Aj touto cestou chceme poďakovať, že na základe našej požiadavky na Ministerstvo zdravotníctva SR a Ministerstva obrany SR Armáda SR promptne zareagovala a jej príslušníci pomáhajú našej nemocnici pri usmerňovaní pacientov. Vojaci sú nápomocní aj na mobilnom odberovom mieste, kde sa vykonávajú odbery na vykonanie testov na koronavírus,“ uviedol riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška.

Príslušníci armády sú aj zárukou pomoci v prípade nepredvídaných situácií.

Nemocnica AGEL Komárno súčasnú pandemickú situáciu zvláda, pokračuje v plánovanej operatíve, naďalej však platí prísny zákaz návštev, kvôli eliminácii prenosu koronavírusu. ,,Naše nastavené hygienicko – epidemiologické procesy v nemocnici sú na veľmi vysokej úrovni. Riziko nákazy v našom zariadení je na významne nižšom stupni ako u bežnej populácie, v bežnom verejnom živote,“ konštatoval riaditeľ Miroslav Jaška.

(Informácie poskytla Mgr. Martina Pavliková, Hovorkyňa skupiny AGEL SK)