Mesto 2018. 07. 04.

Nemocnica Komárno otvorila izby hotelového typu pre deti

Nemocnica Komárno zmodernizovala izby na pediatrickom oddelení. Výška investície do rekonštrukcie predstavuje viac ako 30-tisíc eur. Podporiť správnu vec prišiel do Komárna Attila Szabó. Jeden z najúspešnejších pretekárov v histórii slovenskej i česko-slovenskej rýchlostnej kanoistiky.

Pediatria v komárňanskej nemocnici má po novom o dve izby hotelového typu naviac. Ide o nadštandardné izby pre malých pacientov, ktorí budú hospitalizovaní s rodičmi. Rekonštrukciou prešli i priestory čakárne a pediatrickej ambulancie. Revitalizácia sa dotkala aj nadštandardných izieb, ktoré už i predtým slúžili deťom.

Do komárňanskej nemocnice prišiel otvoriť zmodernizované priestory kajakár Attila Szabó. Na majstrovstvách sveta získal štyri medaily. Ako prvý športovec dosiahol na premiérovú medailu pre slovenskú kanoistiku v ére samostatnosti. Zúčastnil sa troch olympiád, debutoval na olympijských hrách v Soule, kde sa ako jediný zo všetkých účastníkov kanoistických súťaží prebojoval do dvoch finále, na 500 aj 1 000 metrov. Svoje najlepšie umiestnenie dosiahol na olympijských hrách v Barcelone, kde obsadil štvrté miesto ako člen štvorkajaku na 1 000 metrov.

„Sme radi, že dokážeme deťom poskytnúť vyšší štandard a komfort pri hospitalizácii. Veríme, že naše snahy ocení i široká verejnosť. Nové izby majú víziu inšpirovať deti k pozitívnym vzorom, akými sú nepochybne naši športovci, “ uviedol riaditeľ nemocnice Mgr. Miroslav Jaška. „Cieľom obnovenia detského oddelenia je zabezpečenie kvalitnej zdravotnej starostlivosti s dôrazom na liečebné prostredie,“ vysvetlil riaditeľ s tým, že pri modernizácii zároveň došlo aj k výmene podlahových krytín, dverí, vybudovaniu nových sociálnych zariadení a zakúpeniu nového nábytku.

Detské oddelenie v komárňanskej nemocnici má 30 lôžok. Liečebná starostlivosť sa poskytuje najmä deťom s ochoreniami dýchacích ciest, zažívacieho traktu, močových ciest a infekčných chorôb. Na oddelenie sú prijímaní pacienti vo veku od 0 do 19 rokov na základe odporúčania praktických lekárov pre deti a dorast, z odborných ambulancií, lekárskej služby prvej pomoci (LSPP), pacienti dovezení záchrannou zdravotnou službou (RZP, RLP), preložení z iných oddelení, alebo podľa závažnosti zdravotného stavu aj bez odporúčania prostredníctvom príjmovej ambulancie oddelenia.

V nemocnici je možné hospitalizovať v spoločnej izbe s deťmi aj sprevádzajúce osoby, podľa potreby je k dispozícii 7 lôžok pre doprovod. Na detskom oddelení sú po novom 4 nadštandardné izby, ktoré majú vlastné sociálne zariadenia, sú vybavené chladničkou, mikrovlnnou rúrou a televízorom.