Mesto 2021. 05. 12.

Nemocnica zvyšuje očkovacie kapacity z 250 na 700 ľudí denne

Nemocnica Agel Komárno od pondelka zvyšuje kapacity očkovania z 250 na 700 ľudí denne. „Je to extrémna záťaž pre zdravotníkov, farmaceutov aj ostatný personál, ale robíme všetko pre to, aby čo najviac ľudí v regióne čo najskôr vakcínu proti novému koronavírusu dostalo,“ skonštatoval riaditeľ nemocnice Miroslav Jaška, podľa ktorého sa nemocnica dostala na hranicu svojich kapacít.

Očkovanie ostáva prioritou v boji s pandémiou. Za uplynulý týždeň komárňanskí zdravotníci v rámci očkovacieho centra v nemocnici a troch veľkokapacitných centier v Nitre, Šali a Štúrove zaočkovali takmer 10.500 ľudí. Počas víkendu sa v nemocnici uskutočnilo prvé hromadné očkovanie, vakcínu dostalo počas dvoch dní spolu 2000 ľudí. „Tým sa nám výrazne podarilo znížiť počet ľudí, ktorí registrovaní čakajú v čakárni na očkovanie v komárňanskej nemocnici. Budeme sa snažiť, aby sme aj nasledujúci víkend zorganizovali víkendové očkovanie, zhruba 1000 ľudí v sobotu aj v nedeľu,“ povedal Jaška.

Pandemická situácia v nemocnici je momentálne stabilizovaná, zdravotníci poskytujú zdravotnú starostlivosť 15 pacientom s koronavírusom. Deviati z nich sú suspektní a stav jedného si vyžaduje napojenie na neinvazívnu ventiláciu. „Len počas víkendu sme hospitalizovali až desať pacientov s podozrením na nový koronavírus. Je dôležité, aby všetci boli naďalej obozretní a dodržiavali protiepidemické opatrenia,“ uviedla hovorkyňa Agel SK Martina Pavliková. Zo zamestnancov nemocnice sú na ochorenie COVID-19 pozitívni dvaja pracovníci a nikto pre nový koronavírus nie je v karanténe.

Zdroj: teraz.sk