Mesto 2013. 04. 05.

Nové autobusy na mestských linkách

Nové autobusy ponúknu pohodlie a znížia prevádzkové náklady MHD.

IMAG0109

Zástupcovia Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Nové Zámky odovzdali na Námestí generála Klapku v Komárne spolu predstaviteľmi mesta dva nové autobusy, ktoré nahradia staršie, menej efektívne a súčasným požiadavkám nevyhovujúce vozidlá. TASR informoval hovorca Mestského úradu (MsÚ) v Komárne Róbert Králik.

„Nové autobusy českej výroby, značky SOR, spĺňajú všetky požiadavky v súvislosti s európskymi normami týkajúcimi sa povolenej výšky emisií a bezbariérovosti,“ informoval hovorca s tým, že cestujúci si aj vyskúšali bezproblémový nástup a výstup s vozíčkami a detskými kočíkmi. Dodal, že nové vozidlá nahradia takmer 50 percent autobusového parku a cestujúcim ponúknu vyšší štandard cestovania a pre prevádzkovateľa budú znamenať úspornejšiu jazdu.

Podľa hovorcu nové autobusy ušetria na každých 100 kilometrov až osem litrov pohonnej hmoty. „Nasadenie nových autobusov, modernizácia vozového parku je výsledkom úspešného verejného obstarávania MsÚ. Ten podstatne znížil doterajšie prevádzkové náklady, ktoré činili ročne až 154.000 eur,“ konštatoval. V zmysle verejného obstarávania bude firma SAD prevádzkovať MHD v Komárne do konca roka 2016.

TEXT: TASR