Mesto 2016. 03. 21.

Nový level zážitkového fotenia

Mareka Janíčeka a jeho MJP Foto Štúdio netreba ani jednému Komárňanovi predstavovať. Patria medzi najpopulárnejšie pojmy vo svojej profesii. Teraz sa pustili do čohosi nového, čo s fotením úzko súvisí. Fotoautomat? SelfieCam? Na čo je to vôbec dobré?

Copy of selfiecambox-12

Čo to je SelfieCam, o čo ide?
Určite sa už niektorí z vás stretli s niečím podobným. Ide vlastne o fotoautomat. Ide o niečo podobné, ako sú automatické fotobúdky. Tam keď vhodíte mince, vyhodí štyri fotografie na preukaz. SelfieCam pracuje na podobnom princípe, nerobí však malé fotky na preukazy, ale snímky väčších rozmerov. Netreba do nej ale hádzať peniaze a nie je ani v búdke. Nosíme ju na rôzne akcie alebo podujatia.

Obľúbili si ľudia na akciách takéto fotenie?
Zo skúsenosti môžem vyhlásiť, že na doterajších akciách bola nuda neznámy pojem. Skôr či neskôr sa každý začne motať okolo SelfieCamu. Podstatou celej záležitosti je zábava a SelfieCam je na to ideálny nástroj.

Kde ste k takémuto konceptu prišli?
Po prvýkrát som podobný prístroj videl v roku 2011 na výstave Mobile Photo Connect v San Franciscu a veľmi ma to zaujalo. Toho času som bol ale veľmi zaneprázdnený a tak som realizáciu projektu postupne posúval ďalej a ďalej, až kým som na to zabudol. Nedávno som jeden z takýchto strojov priniesol na moju vlastnú svadbu a zožal obrovský úspech. Vtedy som sa rozhodol znova sa do toho pustiť. Zhrnuli sme skúsenosti, s kolegami sme dali hlavy dokopy a vyrobili sme si vlastný fotoautomat, ktorý sme nazvali SelfieCam. Počas testov sme ho trochu upravili, zdokonalili sme kvalitu fotiek a interaktívnu časť prístroja. Konečný výsledok je teda stroj na selfie fotky, ktorý bol navrhnutý a tiež vyrobený v Komárne. Na to sme aj patrične hrdí!

Kedy ste odštartovali tento projekt?
Od začiatku roka sme SelfieCam sústavne testovali a od 1. februára už funguje naostro. Doposiaľ sme ho ani veľmi nepropagovali. Napriek tomu je o túto službu veľký záujem. Niektorí klienti, ktorí navštívili náš ateliér, si ho vyskúšali a prenajali si ho na svoj žúr. Nápad sa zatial páčil každému.

Ako to presne funguje?
Jednoducho sa postavíte pred stroj, stlačíte „Štart” na dotykovom displeji a po trojsekundovom odpočítaní sa aktivuje blesk a uzávierka fotoaparátu. Tento proces sa 3 krát zopakuje a po niekoľkých sekundách stroj vytlačí hotové fotografie. Hneď potom sa môžu fotiť ďalší. Stroj zvyčajne pracuje 3-4 hodiny bez prestávky pričom sa ľudia skvelo zabávajú a to je podstatné. Zábava naberie na obrátkach najmä vtedy, keď sa vytiahnu rôzne rekvizity, fúzy, okuliare, bláznivé parochne a klobúky. Mimochodom, aj tieto zabezpečujeme my.

Spomínal si, že podstatná je zábava. Na aké party sa SelfieCam hodí?
Smelo ho odporúčam na akúkoľvek party. Ples, svadba, oslava narodením či podnikový večierok. Ak sa v blízkosti nachádza SelfieCam, nálada nikdy neklesne na bod mrazu. Aspoň zatiaľ sa to ešte nestalo. Ľudia si nevedia SelfieCam vynachváliť.

Potrebujeme ešte vôbec klasické papierové fotky?
Určite áno. Klasická papierová fotografia existuje mimo virtuálneho priestoru, v hmotnej forme má podľa mňa aj väčšiu hodnotu. Ľudia si ich môžu nalepiť na chladničku, vystaviť na policu alebo zavesiť na klinec. Ľudia si takéto fotografie cenia viac ako o digitálne, ktoré sa hore-dole „váľajú“ na pevných diskoch a smartfónoch. Musím ale dodať, že fotografie vyhotovené pomocou SelfieCam budú dostupné aj v digitálnej podobe a to v galériách na webovej stránke.

Ako sa k SelfieCam dostane ten, komu sa nápad zapáči a chce si ho prenajať?Najjednoduchším spôsobom je vyhľadať našu webovú stránku selfiecam.sk a objednať si túto službu cez internet, prípadne telefonicky. Môžete nás ale aj navštíviť osobne v našom štúdiu, na Ulici Práce 8 v Komárne. V dohodnutom termíne SelfieCam privezieme na uvedenú adresu, náš kolega ho uvedie do prevádzky a po celý čas bude prítomný, aby v prípade potreby vedel asistovať. Používanie prístroja je však veľmi jednoduché. Objednávateľ hradí len prenájom SelfieCam, účastníci danej akcie zhotovia toľko fotografií, koľko im srdce ráči. Množstvo tlačených fotografií neobmedzujeme. V nasledujúci deň budú fotky dostupné aj v digitálnej forme na spomínanej webovej stránke. Dokonca môžeme SelfieCam nastaviť tak, aby fotografiu zaslal na určitú e-mailovú adresu, alebo priamo na Facebookový profil užívateľa.

Už nám chýba len jediná informácia, a to cena.
Uvádzacia cena je 115 eur na 3 hodiny. V prípade dlhšieho prenájmu je, samozrejme, hodinová taxa výhodnejšia. V súvislosti od daných podmienok ponúkame aj benefity a dokonca aj extra služby.

Nemusíme sa však obávať, aj naďalej sa venujete svadobnej a ateliérovej fotografii?
Samozrejme, MJP Štúdio aj naďalej úspešne funguje. So SelfieCam sme len rozšíril ponuku našich služieb.

img_0391b img_0546 img_2095

Copy of selfiecambox-15