Mesto 2019. 04. 09.

Nuda v nedeľu alebo ako 5 študentov pozbieralo 10 vriec odpadu v Komárne

Päť stredoškolákov, jedno sobotňajšie popoludnie a pár vriec na odpad. Len toľko a ešte trocha odhodlania bolo treba k tomu, aby mladí študenti pozbierali za pár hodín až desať vriec odpadu.

Pätica študentov sa po nedeľnom obede rozhodla zúžitkovať načatý deň hrdinským počinom. Namiesto kina alebo hrania hier sa rozhodli vo voľnom čase brázdiť ulicami mesta s vrecami v rukách. Na konci dňa sa partia mohla popýšiť desiatimi vrecami odpadu od ktorých odbremenili svoje rodné Komárno.

„S niekoľkými priateľmi sme sa rozhodli, že keď už prišlo dobré počasie a akurát nemáme nič dôležité  na práci, tak vyjdeme do mesta zbierať odpadky. Samozrejme, že to nebolelo. Naopak, odmenou bol dobrý pocit, že sme urobili niečo pre svoje mesto a okolie. Spolu sme pozbierali 10 vriec odpadu, pričom sa akcie zúčastnilo 5 študentov. Bohužiaľ, sa po meste ešte stále povaľuje veľa odpadu. Aj týmto spôsobom by sme chceli apelovať na obyvateľov aby sa pridali k našej zbernej akcii,“ prezradil pre náš portál účastník skupiny Patrik Beke.

Samotnej akcii pripísali názov #wastechallenge. Mladá skupina verí, že sa nájdu ľudia, ktorí budú v ich krokoch pokračovať a ich iniciatíva sa vyvinie do úspešného boja proti odpadu.