Región 2014. 08. 22.

O zamestnancov Nokie sa zaujímajú desiatky firiem

Viac ako päťdesiat zamestnávateľov prejavilo záujem zúčastniť sa na burze práce, ktorá sa v prvej polovici septembra uskutoční v priestoroch výrobnej haly spoločnosti Nokia. Koľko ľudí budú zamestnávatelia schopní prijať, nie je známe. Jedna z firiem však prisľúbila až 400 voľných pracovných pozícií. Už skôr sa hovorilo o tom, že o časť zamestnancov bude mať záujem automobilka, ktorá funguje v maďarskom meste Győr.

Podľa doteraz zverejnených informácii príde o zamestnanie pre ukončenie prevádzky závodu 1829 ľudí, z ktorých je 680 občanov Slovenskej republiky. Burzy práce sa zatiaľ plánujú zúčastniť tri firmy zo Slovenska. Informáciu priniesol denník ÚJ SZÓ.

Spoločnosť Nokia oznámila začiatkom leta hromadné prepúšťanie a následný odchod z Maďarska. Stalo sa tak rok po tom, čo Nokiu prebral softvérový gigant Microsoft, ktorý sa rozhodol zúžiť náklady a výrobu telefónov presunúť na lacnejší pracovný trh, zväčša do Ázie. V pohraničnom regióne tak príde o prácu do konca novembra takmer 2000 ľudí.