Mix 2020. 11. 30.

Obľúbená Sjáli káva je dostupná už aj pre širokú verejnosť

Názov a vône Sjáli Coffee sú jednoznačne známe viacerým ľuďom v okrese. Spoločnosť Sjáli Consulting s.r.o sa už od roku 2004 zaoberá distribúciou vlastnej kávy, ktorej chute a vône sa objavujú v nejednej kaviarni, reštaurácii či firemnej kancelárii. Firma sa rozhodla otvoriť aj nové dvere, nakoľko ich káva bude dostupná už aj pre širokú verejnosť.

Spoločnosť, ktorá sídli v Komárne, už viac ako desaťročie ponúka kávu z vlastnej pražiarne a zabezpečuje kávovary pre firmy.  Sjáli káva je charakteristická precíznym pražením a čerstvosťou a celistvosť firmy je badateľná už v názve. Do naposledy spomenutého nás zasvätila konateľka a spolumajiteľka spoločnosti Éva Sebő. „Môj spoločník sa už viac ako 30 rokov venuje praženiu kávy a popritom miluje kone, najmä islandské. Jeho prvý kôň sa volal Sjáli, čo po islandsky znamená kráľ alebo kráľovský. Nakoľko chceme aj v pražiarni reprezentovať takúto kvalitu, tak sme sa rozhodli, že si osvojíme tento názov.“

V prvých rokoch založenia firmy sa káva stretávala s úplne inými spotrebiteľskými návykmi, aj zo strany kupujúcich i predajcov. Zárukou úspechu sa stala káva bez tanínu, ktorú prinieslo Sjáli medzi prvými. „K tomu, aby sme v roku 2004 mohli predávať svoju kávu, tak sme museli zabezpečiť aj kávovary, keďže v tom čase ľudia preferovali klasickú kávu, akou bola napríklad zalievaná alebo „koťogó“. Bolo pre nás veľkou výzvou zmeniť tieto zvyky. Približne v rovnakom čase sa nám podarilo vytvoriť kvalitnú zmes kombinácií zŕn arabica a robusta, ktorá je bez tanínu. Toto je dôležité pre to, že po konzumácii kávy sa často objavuje pálenie záhy, ktoré spôsobuje práve tanín. Keďže sa ho zbavíme, tak už nenastávajú podobné nepríjemnosti. Aj vďaka tomuto máme lojálnych klientov, ktorí sa k nám vracajú. Kladieme dôraz aj na to, aby bola naša káva vždy exkluzívna a aby aj po 8-10 rokoch mala čo nové ukázať. Našou silnou stránkou je aj to, že ponúkame vždy čerstvú kávu, a  stále vieme zabezpečiť zaužívanú vysokú kvalitu a chute,“ hovorí Éva Sebő.

Sjáli sa dlhé roky orientovala len na firmy a podniky a len pre svojich partnerov ponúkala vlastnú kávu. Tento rok sa avšak všetko zmenilo. S novým zovňajškom, webovou stránkou a rozšírenou ponukou sa firma teší aj na širokú verejnosť. „Zo začiatku sme spolupracovali len s gastro priemyslom, neskôr sme sa zamerali aj na firmy, úrady a kancelárie. Počet ľudí, ktorým naša káva chutila, sa zvyšoval a začali vyhľadávať aj  menšie dostupné balenia. Tento rok sme sa teda rozhodli, že svoje dvere otvoríme aj pre fyzické osoby a jednotlivcov. Tak bude naša ponuka dostupná pre všetkých. Pre to sme urobili zmenu aj v balení, logu a celkovom výzore. Jediné čo ostalo bez zmeny je vysoká kvalita našej kávy.

Tento rok sme tiež rozšírili našu ponuku. Našou vlajkovou loďou je od začiatkov La Crema, ale chceli sme priniesť aj niečo menej krémové, viac výrazné. Veľkým favoritom je momentálne naša Maestro káva, ktorú sme vytvorili spoločne s Imrem Vadkertim, ktorý sa zároveň stal tvárou tejto novinky. Okrem toho ponúkame aj kávy v plechovke ako napríklad Cuba a Cuba Blend,“ hovorí o novinkách konateľka spoločnosti.

S príchodom Vianoc sa u Sjáli rozhodli vyhovieť aj tým, ktorí by chceli kávou obdarovať aj svojich blízkych a milovaných. „Naša limitovaná vianočná káva je dostupná v darčekovom balení, objednávať je možné aj personalizované balenia kávy. Na našej Facebookovej stránke sme tiež spustili súťaž, v rámci ktorej je možné pri nákupe v sume 33,30€ sa zaradiť do súťaže o Saeco kávovar. Súťaž prebieha do 13. decembra,“ hovorí o novinkách Éva Sebő.

Popritom, že sa Sjáli Coffee orientuje už aj na širokú verejnosť, tak nezabúda ani na firmy a podniky. Výberová káva je aj naďalej dostupná vo veľkom množstve, dokonca hovoríme aj o novinkách vo svete kávovarov. „Doteraz sme mali v ponuke iba automatické kávovary, ktoré sú obľúbené vo firmách, ale naše portfólio sa rozšírilo aj o pákové kávovary. Tie sa dnes tešia, čím ďalej, tým väčšej obľube a takto vieme osloviť už aj kaviarne a reštaurácie,“ povedala na záver konateľka Sjáli coffee Éva Sebő.

Pre viac informácií navštívte Facebook stránku Sjáli Coffee a webshop www.sjali.com kde nájdete od „Sjáli – všetko, čo je káva“.