Mesto 2022. 08. 31.

Obľúbené Radošinské naivné divadlo opäť zavíta do Komárna!

Milovníci divadelných predstavení pozor! Na doskách Domu Matice slovenskej v Komárne sa opäť predstaví obľúbené Radošinské naivné divadlo. Komédia s názvom „Pán Strom“ vznikla pod vedením slávneho autora divadelných hier Stanislava Štepku a režiséra Ondreja Spišáka. Nevšedné hudobné tóny a vtipné konverzácie odznejú 7. septembra o 19:30.

Predstavenie s názvom PÁN STROM s podtitulom „Príbeh o živej drevine“ – sa vyznačuje nevšedným javiskovým dramatickým rozprávaním o človeku a prírode v poetickej komédii. Na scéne divákom farbisto porozpráva svoj životný a mimoriadne pútavý príbeh – inak na prvý pohľad mlčanlivý storočný strom – buk. Pútavo pohovorí o všetkom všednom aj nevšednom, veselom i smutnom, poetickom i tragickom, ale hlavne ľudskom, čo sa za tých predchádzajúcich sto rokov dialo na ňom, pod ním a s ním. Rozhovorí sa nielen strom a ľudia naokolo (dedinská rodina, hasiči, poľovníci, samovrah, židovské dievča atď.), ale aj lastovičky, lykožrúty, jelene, ďatle, sova, líška, jazvec, sláviky, vlk, zajac atď.), slovom všetko nadmieru živé.

Nevšedná, poetická hra Stanislava Štepku ponúka veľa nečakaných a prekvapujúcich humorných situácií a nepriamo aj smeruje k morálnemu apelu. Premiéry boli 3. a 4. júna 2021.Režisérom hry Pán Strom je Ondrej Spišák, autorom hudby je Juraj Haško, kostýmová výtvarníčka je Katarína Hollá, výtvarník scény je František Lipták. Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Viktória Valúchová alebo Petra Gavláková, Bronislava Kováčiková alebo Martina Slobodová, Mojmír Caban alebo Jozef Adamčík, Samuel Spišák alebo Peter Ondrejička, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček.

RND opäť v Komárne! 7. septembra o 19:30 v Dome Matice slovenskej, Cena vstupeniek: 20€, predaj lístkov: Betka Černeková: +421917976665