Kultúra 2022. 07. 29.

Obľúbený Mini fest za domom sa bude konať už tento piatok (aj sobotu)!

Dramaťák a Slovenskí rebeli opäť spojili sily a na tradičnom Mini feste za domom v Hornej Zlatnej odohrajú najobľúbenejšie diela z repertoára.

Ide o známe predstavenia, ktoré už ochotníci odohrali viackrát, avšak festival je známy svojou atmosférou. V piatok pod holým nebom a v sprievode bryndzových halušiek odznejú skladby z diela Tajná láska a v sobotu sa milovníci histórie a tradícií môžu tešiť na Bosorku.

A mali by ste si pozrieť niektoré z predstavení aj v tom prípade, ak ste ho už videli? „Jednoznačne áno! Predstavenia v Hornej Zlatnej sú výrazne iné… stať sa môže všeličo a väčšinou sa aj stane. Sú to ikonické predstavenia a nemá význam vysvetľovať prečo. To treba zažiť,“ informuje organizátor festivalu Jozef Černek.

Aké je vstupné? „Nie je stanovená žiadna hodnota vstupného, my túto akciu robíme predovšetkým pre atmosféru, a aj s vedomím, že je vcelku stratová. Aj my tu prispievame každý ako môže (a chce), najmä časom a prácou. Rovnako v poriadku je 5€ ako 50€, či plech koláčov. Oveľa dôležitejšie je prísť, baviť sa a tlieskať.“

Občerstvenie sa začne podávať od 19:00 a predstavenie začne okolo 20:30. Miest na sedenie je 350.