Mesto 2017. 07. 18.

Obnova budovy MsKS

Na budovu Mestského Kultúrneho Strediska budú umiestnené nové okná a aj dvere. Okrem tohto zateplia aj jednu časť budovy. Vďaka tomuto bude budova nielenže krajšia, ale z energetického hľadiska sa stane aj úspornejšou. Tento vývoj bude na 95 percent financovaný z peňazí z verejnej súťaže.

Verejnú súťaž vyhlásilo Mestské Kultúrne Stredisko Environmentálnemu fondu. K vypísaniu verejnej súťaže podalo pomocnú ruku Oddelenie rozvoja mesta a k úspechu verejnej súťaže dopomohol vo veľkej miere aj Bastrnák Tibor, člen parlamentu, ktorý úspešne loboval v záujme tejto dobrej veci.

Náklady na rekonštrukciu by mali byť celkovo 126 tisíc eur + DPH, z toho sa podarilo vďaka verejnej súťaži zohnať 120 tisíc eur. K tejto sume prispeje mesto 5 percentami, čo znamená 6 tisíc eur.

Rekonštrukcia začne 20. augusta a do konca októbra by mala byť ukončená.

Vďaka rekonštrukcii by už nemal byť prievan v budove, ani vo vstupnej hale a ani v hľadisku. Podľa plánov by prioritou pri zatepľovaní mal byť strop nachádzajúci sa na prízemí, z dôvodu, že momentálne práve z vonka vchádza najviac vzduchu do vstupnej haly.

Rekonštrukčné práce by počas leta nemali nijako narúšať chod programov, ktoré sa budú konať v Mestskom Kultúrnom Stredisku a počas jesene spravia všetko preto, aby všetky podujatia prebiehali bezproblémovo.