Šport 2012. 02. 15.

Obuvníci boli nad sily Baníkov!

Základná časť sa blíži ku koncu, play-off sa približujú, eufória pokračuje!

Komárňania začali senzačne, keď z prvých siedmich striel premenili päť, naopak Prieviza sa trápila. Už vo štvrtej minúte si tak za stavu 11:2 bral oddychový čas tréner Johan Roijakkers. Ten síce Obuvníkov nepribrzdil, no hosťom začali padať koše, začala sa prejavovať aj ich sila na oblúku. Do konca prvej štvrtiny si Komárno najmä zásluhou Johnsonových bodov, udržalo vedenie 28:22.

Prvá polovica druhej časti hry ale Komárňanom vôbec nevyšla. Za päť a pol minúty dali iba 6 bodov, čo stačilo Prievidžanom, aby otočili stav na 34:37. Baníci sa chytili a ich náskok sa vyšplhal na 7 bodov. To sa ale našťastie zobudil Siniša Bilič. Jeho piatimi bodmi a trojkou Jonesa Komárňania znížili na polčasových 45:48.

Baníci ale v druhom polčase nevyhrávali dlho. Kým sa po šiestich minútach tretej štvrtiny zobudili, bolo už 64:54. Našťastie pre nich ale mali bojovníka Pipíšku, ktorý v ofenzíve ťahal svoje mužstvo dopredu. Posledná štvrtina sa už ale niesla v réžií domácich. Prievidza sa nevedela až do samotného záveru poriadne presadiť. Rozhodcovia púšťali trochu tvrdšiu obranu na oboch stranách, čo Komárnu vyhovovalo. Naopak, Prievidžania nepremieňali ani vyložené šance. Na konci už len korigovali, no Komárňanov neohrozili.

Spomenúť určite musíme návrat Mareka Juríka – už v prvom polčase si pripísal 4 dôležité body, ale aj dobrý defenzívny výkon celého tímu v druhom polčase. Vyzdvihneme Sinišu Biliča, ktorý zabral v celoplošnej obrane a Phillipsa onútil k dvom stratám práve v čase, keď si Komárňania budovali náskok v tretej štvrtine. Dobre zahral aj Johnson, Bilík i najlepší strelec Jones, ktorý umne dirigoval hru Komárna. Potešila aj blok-paráda – 7 blokov (z toho 3 Keller)!

MBK Rieker Komárno – BC Prievidza 92:85 (28:22, 17:26, 26:19, 21:18)
Najviac bodov:
J. Jones 20 (4 trojky), Bilič 16, L. Johnson 15 – Godbold 22, B. Davis 15, Phillips 13
TH: 21/16 – 9/6, fauly: 15 – 20, trojky: 8 – 9, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Lamoš, 800 divákov

Najbližší zápas odohrajú Komárňania v Nitre, kam sa chystá aj početná výprava fanúšikov vrátane fanbusu. Posledné miesta si môžete zarezervovať na čísle 0907 707 415!

Ostatné výsledky 31. kola:

ŠKP Banská Bystrica – BK Váhostav-SK Žilina 79:84 (18:16, 18:28, 21:19, 22:21)
Najviac bodov: Koczkáš 19 (3 trojky), Rendla (4 trojky) a Kitts po 15, Körner 12 – Stojanovič 20, Závodný 18, Kosa 14 (3 trojky)
TH: 36/22 – 30/19, fauly: 26 – 26, trojky: 9 – 7, rozhodovali: Lukáč, Kovalčík a Szibilla, 350 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Bemaco SPU Nitra 87:90 (21:13, 24:27, 23:21, 19:29)
Najviac bodov: C. Jefferson 27 (5 trojok), Andrew Jones 19, Baťka 16 – Nuber 27 (3 trojky), Clemente 15 (3 trojky), Tomek 13
TH: 16/10 – 24/17, fauly: 20 – 19, trojky: 9 – 9, rozhodovali: Šarišský, Fuska a Daubner, 1000 divákov

Stretnutie ONYX Levice – MBK Handlová sa nehralo, hostia pre zlú poveternostnú situáciu na cestách nepricestovali.
Duel odohrajú v náhradnom termíne 16. februára o 18.00 h.