Mesto 2021. 05. 20.

Od dnes je v prevádzke nová nemocničná lekáreň Agel Komárno

Dnes (20.mája 2021) bola odovzdaná nová nemocničná lekáreň (nie pre verejnosť), ktorú obnovila a zariadila spoločnosť Agel v celkovej hodnote za 600 tisíc eur. Na slávnostnom odovzdaní sa zúčastnilo množstvo výnimočných hostí, medzi nimi aj minister zdravotníctva MUDr. Vladimír Lengvarský.

Na Slovensku, okrem bratislavského inštitútu, už aj v Komárne bude špeciálny miešací prístroj z Anglicka, ktorým dokážu vyhotoviť pre onkologických pacientov úplne sterilné lieky. Komárno patrí medzi tých 5 nemocníc, kde vedia pripraviť vakcíny proti COVID-19, ktoré k nám prichádzajú v zmrazenom stave.

Komárňanskí lekárnici pod vedením Hajnalky Komjáthy patria medzi najlepších na Slovensku aj čo sa týka inovácií a publikačnej činnosti. Patrí im obrovské uznanie a takisto aj vedeniu nemocnice za ktorou stojí spoločnosť Agel, za viditeľný sústavný rozvoj nemocnice,“ vyjadril vďaku na Facebooku aj primátor Béla Keszegh, ktorý sa tiež zúčastnil slávnostného odovzdania.

Verejná lekáreň pre širokú verejnosť zostáva plne v činnosti a jej pôsobisko sa nemení.

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský sa dnes poďakoval pracovníkom a dobrovoľníkom vakcinačného centra v Komárne za ich nasadenie pri očkovaní. Denne pomáhajú aj súbor Rebeli a dramatický krúžok Dramaťák.

Zdroje: Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky , Nemocnica AGEL Komárno , Béla Keszegh