Mesto 2020. 09. 09.

Odhalili sme hrdinu týždňa, ktorý spacifikoval útočníka v potravinách

Včera sme ako prví informovali o útoku, ktorý sa odohral v potravinách v Komárne. Vo videu je očividné, že zákazník napadol najprv pokladníčku a neskôr dvoch zákazníkov. Jablkom sváru mohla byť absencia rúška u zákazníka, ktorý sa po napomenutí pustil päsťou do predavačky. Neskôr udrel aj zákazníčku. Cestou von kopol tiež aj mladíka, ktorý vchádzal do predajne. Ten to nenechal len tak a udelil mu pár úderov. Dnes sa nám podarilo skontaktovať s Kevinom, ktorý šikovne spacifikoval útočníka. Kevina momentálne považuje celé mesto za hrdinu.

Ahoj Kevin! Koľko máš rokov?
Kevin: 19

Kedy sa udial daný incident?
K: Minulú stredu, teda 2. septembra.

Praktizuješ nejaké bojové umenie?
K: Nie, ešte som nikdy nič také nerobil.

Kedy si spozornel na útočníka?
K: Počul som konflikt, keď som vošiel do obchodu, ale dnes je nejaká výmena názorov bežná, tak som to veľmi neriešil. Vydezinfikoval som si ruky a následne som uvidel prvý útok agresora. Vtedy som vedel, že je zle.

Vedome si spacifikoval útočníka alebo sa ti to podarilo len v návale adrenalínu, kedy už na teba zaútočil?
Konal som jednoznačne vedome. Avšak útoku na zákazníčku som už nevedel predísť. Takže neskôr som zavolal na útočníka, ktorý ma následne kopol. Následne som konal v obrane.

Video z incidentu si môžete pozrieť TU!

Čo sa udialo potom?
K: Vytiahol som ho z obchodu. On sa chcel postaviť, ale ja som ho posadil a počkal, kým prídu policajti. Tí pozbierali naše údaje, urobili zápisnicu, ako sa to robí a poďakovali sa mi.

Podľa slov verejnosti si jednoznačne hrdinom týždňa. Ľudia doslova vyžadujú pre teba vyznamenanie. Ako sa vnímaš takúto slávu?
Neviem. Veľmi tomu nerozumiem. Najmä preto, lebo si myslím, že každý by sa zachoval rovnako. Neviem si predstaviť, že by niekto videl, že čo sa deje a len tak by odišiel.

Posledná otázka. Prečo si vlastne išiel do obchodu?
Chcel som si kúpiť olej.

Podarilo sa ti to po incidente?
Po bitke zatvorili obchod, takže musel ísť inam. Ale nakoniec sa mi podarilo kúpiť ten olej.

Róbert Szayka z Komárna po tom, ako videl Kevina ho musel zavolať do svojho kempo združenia. 19-ročný mladík sa potešil ponuke a už zajtra pôjde na svoj prvý kempo tréning. Na základe tohto je celkom pravdepodobné, že onedlho bude mať Komárno ďalšieho úspešného športovca.

„Klobúk dole pred chlapcom. Osobne som sa mu poďakoval za to, ako promptne reagoval a tak ochránil aj ďalších ľudí, ktorí by inak mohli byť vystavení nebezpečenstvu. Okrem toho je aj príkladom pre obyvateľov, aby sme boli duchom prítomní a dávali pozor jeden na druhého,“ dodáva Robert Szayka.