Mesto 2022. 04. 08.

Hrôza na ceste do Komárna! Muž napadol taxikára a ukradol mu auto

Facebooková stránka Polícia SR – Nitriansky kraj informovala počas piatka 8. apríla o hrozivom incidente, ktorý sa odohral na ceste z Hurbanova smerom na Komárno. Podľa opisu stránky išlo o scenár ako z dramatického filmu.

Klient si podľa všetkého vyžiadal služby taxikára z mesta Hurbanovo smerom na Komárno. Pred odbočkou na obec Chotín klient taxi služby požiadal vodiča, aby mu zastavil pri krajnici, nakoľko potrebuje ísť na toaletu. Keď už taxikár spomalil a skoro zastal, 29-ročný muž ho udrel päsťou do oka a povedal mu, nech z auta vystúpi.

Taxikár pripútaný bezpečnostným pásom však hneď nevedel vystúpiť z auta a tak ho nedočkavý páchateľ začal ťahať za vlasy von z auta cez dvere spolujazdca. Muž taxikára opätovne udrel trikrát päsťou do hlavy, pričom sa však taxikárovi podarilo odpútať a z vozidla vystúpiť. Páchateľ následne ukradol taxík a odišiel smerom na obec Chotín, kde odstavil auto na asfaltovej ceste pred železničným priecestím

Útek sa mu ďalej nevydaril, nakoľko bol poškodený plynový pedál a na vozidle bol defekt. Zo získaných informácií bolo zistené, že podozrivý sa zdržiava v meste Dunajská Streda, kam odišiel tesne po skutku z Komárna, kde však zatajoval svoj pobyt.

Policajti využili zákonný inštitút vstupu do obydlia a podozrivého muža zadržali. Vyšetrovateľka PZ v Komárne obvinila muža zo zločinu lúpeže. Keďže muž mal vznesené obvinenie za iný skutok, bol ihneď vzatý do väzby. Ide však o recidivistu, ktorý bol už v minulosti 8-krát súdne trestaný.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj