Mix 2022. 06. 22.

Odsúdený Andruskó v Komárne v sprievode ozbrojených policajtov

V pondelok 20. júna navštívil odsúdený Zoltán Andruskó mesto Komárno približne na hodinu. V sprievode ozbrojených policajtov sa objavil na brehu rieky Váh, kde mal podľa výpovede na súde hodiť do vody telefón s dôkazmi o pripravovanej vražde prokurátora.

Ako informuje Drahu Dobrovicsová v reportáži na TV JOJ, policajti uzavreli cestu vedúcu k sútoku Dunaja a Váhu v pondelok ráno.

Na záberoch od televízie JOJ vidno, že ozbrojení kukláči Lynx komanda pomáhajú vystúpiť z auta mužovi vo väzenskom obleku s nepriestrelnou vestou a helmou na hlave. Následne sa chránený štítom premiestnili ku brehu rieky, kde mal Andruskó ukázať, ako sa zbavil telefónu, ktorý obsahoval dôkazy.

Zoltán Andruskó je korunným svedkom nie len v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka, ale aj v príprave likvidácie troch prokurátorov.

Andruskó na súde tvrdil, že v telefóne mali byť závažné informácie o príprave nedokonanej vraždy prokurátora Petra Šufliarskeho, ktorú mal plánovať a objednávať Marián Kočner,“ dodáva Dobrovicsová v reportáži pre TV JOJ.

Zdroj: TV JOJ/Drahu Dobrovicsová