Kultúra 2011. 09. 03.

Otvorili 4. Komárňanské vínne korzo

Primátor mesta Anton Marek v piatok skoro popoludní  otvoril 4. Komárňanské vínne korzo. V spoločnosti Rytierov rádu Szent Orbán po slávnostnom otvorení navštívil malé pavilóny vinárov zo Slovenska, aj Maďarska.

Ten, kto v sobotu alebo v nedeľu navštívi podujatie ktoré sa koná na Klapkovom námestí a v jeho okolí, môže si vyberať zo najlepších vín 14 vinárstiev. Tento rok si môžete pochutnať aj na víne zo slovenskej a maďarskej Tokajskej vinárskej oblasti. K dobrým vínam patria aj kulinárske špeciality, napríklad grilovaný ovčí syr, voňavý trdelník, husacie a kačacie špeciality.

Hudba hrá pre zábavu návšteníkov na dvoch javiskách. Na javisku vinného korza na Klapkovom námestí v sobotu o 15,00 hodine vystúpi skupina Mini Sramli, o 16,00 Veselá kapela, o 17,00 uvidíte produkciu KrainBaby, o 19,00 skupina Pengő bude zabávať návštevníkov vínneho korza.

V amfiteátri dôstojnického pavilónu sa v sobotu ďalej koná Festivál Borostyán, na ktorom vystúpia o 14,30 skupina Zsebsün, o 16,00 Saróka Liliána, o 18,00 Udu People so svojími bicími, o 20,00 skupina Budapest Acoustic Band. Festival otvorila skupina Nagarah Groove, potom vystúpila skupina Borostyán a deň uzatvárala skupina Nikola Parov Quartet. V piatok na javisku vínneho korza vystúpila renesančná tanečná skupina Charlotte, folklórny súbor Dunaj a Kovács Jozsef so svojou skupinou.

Každého návštevníka srdečne očakáva 4. Komárňaské vínne korzo. Dnešná súťaž vo varení Jókaiho fazulovej polievky sa z technických príčin bohužiaľ neuskutoční.

TEXT: báj
FOTO: Adrián Hráček

 

 

Vyjadrite svoj názor