Kultúra 2011. 04. 15.

Ozdobia váš krk, aj stenu

Výtvarníčka Magdaléna Serbáková pracuje s vskutku netradičným materiálom. Svoje umelecké diela stvárňuje na rôznych druhoch hodvábu.

Sieni Istvána Dúdora v galérii Limes dominujú tento mesiac farby vanúce vo vetre. Hodvábne šatky, šály, štóly, obrazy, ale aj vankúše, či kravaty. Všetky vymenované doplnky sú predmetom tvorby umelkyne Magdáleny Serbákovej. Maľbe na hodváb sa venuje už niekoľko rokov. Ako hovorí: „Práca s hodvábom mi pripadá nesmierne krásna, príjemná, hravá, tvorivá. Možno je to ľahkosťou materiálu, možno malou náročnosťou na priestor pre tvorbu a uskladnenie. Nádhera a exkluzívnosť materiálu sama zvádza k voľbe špecifických tém a výrazových prostriedkov.“


Ani jedna maľba na hodvábe nie je rovnaká, každý motív je iný. Preto ak máte radi jedinečnosť, výstava Hodváb je určená práve pre vás. Okrem toho, všetky vystavené diela sú na predaj, takže nejaký ten skvost si z výstavy môžete odniesť rovno domov. Zdobiť vám ho môžu jedinečné závesy na okná, či jednoducho atypický obraz, ktorý bude vanúť vo vetre a vďaka tomu stále iný. Zakúpiť si môžete aj šatky, štóly alebo kravaty. Výtvarníčka Magdaléna Serbáková myslí aj na zaľúbené páry. V jej ponuke sú totiž šatky a kravaty s rovnakými vzormi, vďaka ktorým budete vy a vaša polovička dokonale zladení. Výstava trvá do 30. apríla 2011.

Vyjadrite svoj názor