Kultúra 2019. 10. 16.

Petzvalov mapový okruh fotografov opäť v Komárne

4. októbra v priestoroch Galérie Limes otvorili výstavu Petzvalovho mapového okruhu fotografov. Na vernisáži si návštevníci mohli zhliadnuť vystavené fotografie, bohatý kultúrny program a dozvedeli sa tiež o víťazoch tohto ročníka.


24. ročník tejto fotografickej súťaže sa v Komárne vyhodnotil po 17 rokoch. Záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Béla Keszegh, ktorý bol prítomný aj na vernisáži.
Fotografi na PMOF súťažia ako kolektív, čím sa súťaž vyčleňuje od ostatných. Tento ročník tvorí 125 autorov z 15 fotoklubov z celého Slovenska.

Primátor mesta Komárno Béla Keszegh predniesol pár slov na začiatku výstavy. Foto: Pavol Sedliak

Prvé miesto obsadil komárňanský klub Helios, ktorý napredoval Bánoveckému klubu Rozkoš pri MsKS na druhej priečke a Piešťanskemu fotoklubu na tretej. Špeciálne ocenenie organizátori odovzdali Viktorovi Krűgerovi, pri príležitosti jeho životného jubilea a za dlhoročný prínos pre fotografiu. Ďalšie špeciálne ocenenie, pri rovnakej príležitosti, poputovalo Tiborovi Vargovi.

O sprievodné slovo sa postarala Jana Mačicová z ROS Komárno. Foto: František Šodor

Sprievodným podujatím vernisáže bola aj výstava fotografií Archaické fotografické potulky Tibora Vargu. Fotografie vytvoril zastaranými, dnes už málo používanými technikami. Diela sú vystavené na chóre galérie.

Autor na výrobu fotografií použil tradičné, teraz už zanedbávané metódy. Foto: František Šodor

255 fotografií z rôznych kútov Slovenska si môžete v Galérii Limes zhliadnuť do 18. októbra.