Šport 2012. 06. 08.

Pekný úspech mladej komárňanskej tenistky

 Výraznejší úspech komárňanského juniorského tenisu prišiel po 8 rokoch. Po stopách Vivien Juhászovej kráča mladá Lenka Stará. 

Minulý týždeň sa konali Majstrovstvá Slovenskej Republiky v kategórii mladších žiačok (do 12 rokov) v areály TK Kúpele Pieštany. Veľmi pekný výsledok na týchto majstrovstvách dosiahla komárňanská hráčka Lenka Stará, ktorá bez straty setu sa prebojovala do finále dvojhry a po boku Patricií Junasovej do semifinále štvorhry.

Vo finále dvojhry podľahla favorizovanej Laure Roháčovej, kde sa prejavili aj známky únavy, veď týždeň pred Majstrovstvami SR naša hráčka vyhrala v Topolčanoch  Majstrovstvá Regiónu suverénne aj vo dvojhre aj vo štvorhre. Lenka sa týmto výsledkom kvalifikovala na Európsku Nike Junior Tour, a v družstve Slovenska do 12 rokov bude reprezentovať spolu s krajinou aj naše mesto.

Takéto výsledky komárňanský tenis mal v roku 2004, keď Vivien Juhászová (momentálne na 525. mieste v ženskom WTA rebríčku) v kategórii mladších žiačok vyhrala Majstrovstvá SR. Gratulujeme Lenke a držím palce pre dosiahnutie ďalších úspechov!

Vyjadrite svoj názor