Šport 2016. 09. 09.

Péter Pápai: Do Komárna som prišiel vyhrávať!

Vo štvrtom pokračovaní seriálu rozhovorov s novými hráčmi volejbalového klubu VK Spartak UJS Komárno sme sa zamerali na 23-ročné libero maďarskej reprezentácie. Je ním PÉTER PÁPAI, ktorý k nám prichádza z Kecskemétu.

Péter, prosím, predstav sa nám. Kde si začal hrať volejbal a kde všade si už hral? A s akými výsledkami?
S volejbalom som začal v roku 2003 na základnej škole Gézu Gárdonyiho v Kaposvári. Mojim prvým trénerom bol Károly Ladovics. V roku 2005 som pod vedením Istvána Kelemena zdokonaľoval v RC Kaposvár, aby som na nasledujúci rok prestúpil do Dunaujvárosu, kde som strávil šesť rokov. Vo farbách odbornej školy Hild Józsefa som sa stal 12-násobným držiteľom titulu na olympiáde mládeže. V družstve Dunaferru som bol viackrát v ligových a pohárových súťažných zápasoch strieborný alebo bronzový. Moja nasledujúca zastávka bola v roku 2014 v Kecskeméte, tu sme raz vyhrali maďarský pohár a aj ligu, dvakrát sme skončili druhí v národnom pohári, získal som po jednom striebre a tiež bronz. Okrem toho mám vo vitríne aj viacero titulov v rôznych vekových kategóriách.

Prečo si sa rozhodol vo svojej kariére pokračovať v drese VK Spartak UJS Komárno?
Jeden z mojich veľkých snov bolo, aby som si niekedy zahral v zahraničí. Preto môžem povedať, že prakticky bez rozmýšľania som povedal áno na ponuku komárňanského volejbalového klubu.

Čoho je podľa teba schopný súčasný káder a aké výsledky by si chcel u nás dosiahnuť?
Rovnako tak vedenie, ako aj tréneri sa vyjadrili, že by veľmi radi dali dokopy veľmi silný tím pre blížiaci sa začiatok novej sezóny. Preto pokojne môžem povedať, že som prišiel do Komárna vyhrať a vyhrávať!
Mnoho času budeš tráviť v našom meste. Stihol si si už obľúbiť nejaké miesta, kde rád v Komárne chodíš?
V týchto chvíľach ešte prebieha tvrdá príprava, preto nemáme mnoho času, takmer všetok voľný čas trávime oddychom. Ale v každom prípade sa chystám spoznať mesto Komárno, akonáhle mi to čas dovolí.

Zdá sa, že aj Péter má v našom klube vysoké ambície a to nás teší! Každý športovec musí mať vytýčené ciele, iba tak sa môže posúvať dopredu. A my veríme, že naše nové libero bude v Komárne pracovať podľa jeho predstáv a potom sa výsledky určite dostavia. WELCOME, PÉTER, ÜDVÖZLÜNK!

Budúci týždeň máme pre vás pripravený v poradí už piaty rozhovor s novým členom extraligového družstva VK Spartak UJS Komárno! Určite nás čítajte aj naďalej!

(zdroj: vkspartak.sk)