Šport 2022. 03. 02.

Plavci Delta klub Komárno majú za sebou úspešný víkend

Posledný februárový víkend bol pre plavcov Delta klubu Komárno nabitý. Najprv sa od 25.2. do 26.2. predstavili pod vedením trénera Michala Knihára plavci Marián Dragúň, Alexandra Gálová, Ema Szászová, Miriama Szászová a Ema Schmelhaus na medzinárodných pretekoch v Györi, GYÚSE Regionális verseny 2022 (50m). Ďalej sa zúčastnili aj Slovenského pohára žiakov v Nových Zámkoch (25m).

Na tejto akcii sa predstavili plavci z Rumunska, Rakúska, Slovenska a Maďarska a hneď na ďalší deň nás reprezentovala naša najmladšia plavkyňa Édes Alíz na Slovenskom pohári žiakov v Nových Zámkoch.

Marián Dragúň (Open) – sa predstavil na prsiarskej päťdesiatke a stovke. V disciplíne 50m prsia získal 1. miesto a na 100m prsia taktiež. Okrem víťazstva potešili aj časy, ktoré boli na túto fázu prípravy boli skutočne kvalitné.

Alexandra Gálová (Open) – plávala krauliarske a polohovkárske disciplíny. V disciplíne 200m polohové preteky zaplávala čas na úrovni osobného rekordu, čo stačilo na víťazstvo v kategórií 16-ročných a starších. Tesne za stupňami víťazov skončila aj na krauliarskych disciplínach.

Ema Szászová (Open) – prvýkrát štartovala v najťažšej kategórií Open. Výborný čas zaplávala na 100m znak, kde si o viac ako dve sekundy zlepšila svoje osobné maximum.

Miriama Szászová (14-15 roč.) –  Na 200m znak obsadila 3. miesto a 200m polohové preteky 3. miesto.  Vo svojich hlavných disciplínach: 50m voľný spôsob obsadila krásne 1. miesto a 100m voľným spôsob 1. miesto. Navyše na 100m voľným spôsobom zaplávala celkovo najrýchlejší čas a prekonala aj niekoľkonásobné účastníčky ME a MS.

Ema Schmelhaus (10-11 roč.) – V ťažkej konkurencii hlavne maďarských plavkýň dokázala vyhrať všetky tri prsiarske disciplíny t.j. : 50m prsia 1. miesto, 100m prsia 1. miesto a 200m prsia 1. miesto.

Édes Alíz – Sa predstavila na Slovenskom pohári žiakov Nové Zámky, kde získala až 5 umiestnení na stupňov víťazov: 100m prsia 1. miesto,  200m polohové 2. miesto , 100m motýlik 3. miesto , 100m voľný spôsob 3. miesto , 200m voľným spôsobom 3. miesto.

Slovenský pohár žiakov je dlhodobou súťažou pre najmladších plavcov a po prvom kole jej patrí nádherné 2. miesto len s minimálnym rozdielom od líderky.

Naši plavci sa opäť predstavia na vrcholnom podujatí už nasledujúci víkend: na Slovenskom pohári seniorov, juniorov a družstiev v Šamoríne 05.03 – 06. 03. 2022, jarná cena Žilina 18.- 20. 03. 2022. Našim plavcom gratulujeme.