Šport 2022. 05. 10.

Plavci Delta klubu Komárno mali v apríli nabitý program

V apríli mali plavci Delta klub Komárno bohatý program. Najprv sa predstavili 9. apríla v maďarskom Šoprone, následne 21.-24.4 v rakúskom Grazi, odkiaľ sa presunuli do Viedne a následne ich čakal Orca cup na Bratislavských pasienkoch.

Pod vedením trénera Michala Knihára sa predstavili Marián Dragúň, Alexandra Gálová, Ema a Miriama Szászové, Emma Schmelhaus a Édes Alíz.

V Šoproni sa preteky uskutočnili v nádhernej novej plavárni s 50m bazénom. Na pretekoch sa zišla výborná konkurencia najmä v najmladších vekových kategóriách. Marián Dragúň nenašiel premožiteľa na 50m a 100m prsia obsadil prvé miesta.

Alexandra Gálová pridala 1. miesto na 400m voľným spôsobom a 3. miesto na polovičnej trati.

Édes Alíz priniesla najviac cenných kovov – 1x zlato, 2x striebro a 2x bronz. Medailová štatistika klubu bola 4-2-3.

V Grazi sa stretla výborná konkurencia nakoľko išlo o nominačné preteky na ME a MS.

Počas dlhých štyroch dní vybojovala Miriama Szászová bronz na 50m voľným spôsobom vo svojej vekovej kategórií.

Potešilo aj päť prekonaných osobných rekordov Alexandry Gálovej a Miriamy Szászovej.

Po štvordňovom oddychu plavkyne opäť plávali tentoraz vo Viedni. Alexandra Gálová obsadila 4. priečku na 800m voľným spôsobom v kategórií OPEN, Miriama Szászová zopakovala bronz na 50m voľným spôsobom vo svojej vekovej kategórií a s dosiahnutým časom sa prebojovala do „B“ finále medzi dospelých, ktoré dokázala vyhrať. Ema Szászová medzi dospelými obsadila pekné 12. miesto na 200m znak.

Termín vo Viedni kolidoval s Orca cupom, ktorý sa uskutočnil v Bratislave.

Na tomto podujatí sa zúčastnilo najviac plavcov Delta klub Komárno.

V kategóriách Open a juniori sa súťažilo systémom rozplavieb a následne finále v jednotlivých kategóriách v žiackych vekových kategóriách sa plávalo priamo na čas. Marián Dragúň s prehľadom postúpil na 50m a 100m prsia do finále, v ktorom nenašiel premožiteľov a získal 2x zlato. Alexandra Gálová obsadila vo finále dvakrát 4. miesto. Ema Szászová zopakovala 12. miesto na 200m znak z Viedne.

Emma Schmelhaus pridala 2x zlato, a po jednom striebre a bronze.Na 50m prsia zaplávala najhodnotnejší výkon spomedzi  mladších žiakov a získala tým pohár Orca.

Najmladšia plavkyňa Édes Alíz získala medailu v každej z disciplín, v ktorej štartovala a preteky skončila s bilanciou 4x 1 miesto-1 x 2 miesto-2 x 3miesto. Miriama Szászová postúpila vo všetkých štyroch disciplínach do večerných finálových bojov. Na 50m znak získala striebro. Na 50m a 100m voľným spôsobom nenašla premožiteľku a navyše s časom 59,60 na 100m voľným spôsobom zaplávala najhodnotnejší výkon spomedzi všetkých mladších junioriek a získala tým pohár Orca cupu. Náš klub celkovo s bilanciou 10-3-3 sa nestratil ani v súťažiach družstiev, kde sme dokázali predbehnúť niekoľkonásobne početnejšie kluby. Najviac ale potešilo až 14 osobných rekordov.