Šport 2020. 03. 18.

Plavci Delta klubu Komárno na VC SLOVENSKA

Plavci Delta klubu Komárno sa 6.-8.3.2020 zúčastnili z jedných najvýznamnejších  plaveckých pretekov na Slovensku – Veľkej ceny Slovenska, za účasti 12 štátov , ktorá bola zároveň aj kvalifikačným pretekom na Olympijské hry, Majstrovstvá Európy v Budapešti ako aj Majstrovstvá Európy juniorov. Táto skutočnosť prilákala okrem takmer celej slovenskej reprezentácie aj mnoho zahraničných plavcov. Medzi najzvučnejšie mená patrila Jakabos Zsuzsana a Sergei Fesikov. Náš klub reprezentovali pod vedením trénera Michala Knihára: Marián Dragúň, Alex Kušík a Kevin Bielik.

Alex Kušík sa postupne predstavil v disciplínach 100m voľným spôsobom, kde v rozplavbách zaplával osobný rekord a postúpil do „B“ finále, v ktorom takmer na stotinu zopakoval výkon a skončil na 5. mieste. Ďalšou disciplínou bolo 50m znak, v ktorej sa časom 28,24 prebojoval do „A“ finále. V ňom svoj výkon ešte zlepšil a zaplávaný čas 27,58 znamenal skvelé 4. miesto. Alex štartoval aj vo všetkých prsiarskych disciplínach. Na 100m a 200m trati zhodne zaplával v razplavbách desiaty najlepší čas a postúpil v nich do „B“ finále. V nich svoje výkony dokázal zlepšiť a obsadil v „B“ finále 2. resp. 3. miesto. Poslednou disciplínou bolo 200m polohové preteky, kde ľahko postúpil do „A“ finále. V silnej konkurencií napokon dosiahol 4. miesto.

Marian Dragúň sa predstavil na 50m a 100m prsia. Na 50m trati v rozplavbách zaplával čas 29,10 a postúpil ako jediný slovák do „A“ finále. V ňom dokázal svoj čas ešte o desatinu sekundy zlepšiť a získal bronzovú medailu. Na dvojnásobnej trati sa opäť prebojoval do „A“ finále, v ktorom napokon obsadil 5. miesto, pričom sa pred neho dostali len zahraničný plavci.

Kevin Bielik v disciplíne 50m prsia zaplával čas 30,38, ktorým sa dostal do „B“ finále. V ňom dokázal svoj čas ešte zlepšiť a časom 30,20 obsadil v „B“ finále 5. miesto. Na dvojnásobnej trati sa do finálových bojov nedostal. Poslednou disciplínou bolo 50m motýlik. V rozplavbách dokázal zaplávať osobný rekord časom 25,95 a postúpil do „A“ finále. V ňom opäť prekonal svoj osobák a časom  25,73 obsadil konečné 7. miesto.

Michal Knihár Boli to prvé preteky v tomto roku. Potešila predovšetkým účasť v našich plavcov vo finálových bojoch. Vďaka tomu, že na Veľkej cene sa mohli plniť limity na OH, ME a MEJ bola účasť zahraničných plavcov na veľmi vysokej úrovni. Svedčí o tom aj množstvo prekonaných rekordov Veľkej ceny. Marian Dragúň potešil nielen dosiahnutými výsledkami ale aj časmi. Celkovo hrdo môžeme zhodnotiť, že naši plavci výborne reprezentovali náš klub ako aj mesto Komárno na takomto významnom podujatí.

Našim športovcom a trénerovi k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.