Mix 2018. 10. 23.

Marián Dragúň a Ema Szászová opäť výborne reprezentovali Delta klubu Komárno

Tretí októbrový víkend sa plavci Delta klubu Komárno opäť predstavili na dvoch pretekoch. Marián Dragúň pod vedením trénera Knihára Michala sa zúčastnil Veľkej ceny Brna.

Tieto preteky sú súčasťou Českého pohára družstiev a tak každoročne sa na nich zúčastňuje kompletná česká plavecká špička. Silná konkurencia prilákala tento rok aj množstvo špičkových zahraničných plavcov. Mimo takmer úplnej slovenskej reprezentácie sa na 50. ročníku týchto pretekov zúčastnili aj svetový plavci na čele z Katinkou Hosszú.

V sobotu sa predstavil na 50m prsia, kde z rozplávb postúpil do večerňajších finálových bojov v novom osobnom rekorde z 5. miesta. Svoj výkon dokázal vo finále ešte zlepšiť a opätovne zlepšil svoje osobné maximum. V silnej konkurencií obsadil výborné 5. miesto.

V nedeľu dokázal Marián tento scenár takmer zopakovať na dvojnásobnej trati 100m prsia. V rozplavbách zaplával čas tesne za hranicou svojho osobného rekordu. Vo finále už ale tento čas dokázal pokoriť a zaplával si svoje osobné maximum, čo stačilo na 4. miesto.  Dosiahnuté časy v príprave na blížiace sa Majstrovstvá SR v krátkom bazéne sú odzrkadlením výbornej tréningovej prípravy.

Ema Szászová sa predstavila na pohári primátora v Topoľčanoch. Prvou disciplínou, v ktorej sa predstavila bolo 50m voľným spôsobom, kde dokázala zlepšiť svoj osobný rekord o viac ako jednu sekundu. Jej hlavnou disciplínou však na týchto pretekoch bolo 400m voľným spôsobom, kde mohla podľa nahlásených časov bojovať o pódiové umiestnenie (mala 4. najlepší čas). Bojovným výkonom aj v tejto disciplíne prekonala svoj doterajší osobný rekord o viac ako 7 sekúnd a obsadila výborné 2. miesto.