Šport 2018. 03. 07.

Premiérové vystúpenie plavcov Delta klubu v roku 2018 na VC Slovenska

Plavci Delta klubu Komárno sa 2.-4.3.2018 pod vedením trénera Knihára Michala zúčastnili z jedných najvýznamnejších  plaveckých pretekov na Slovensku – Veľkej ceny SR, ktorých 56. ročník prilákal na bratislavské Pasienky plavcov z 50 klubov.

Finančná dotácia pritiahla okrem slovenskej špičky aj plavcov zo Švédska, Rakúska, Maďarska, Čiech, Estónska, Kosova, Kirgizska, Litvy a Chorvátska. Náš klub reprezentovali: Marián Dragúň,  Ema Szászová a Miriama Szászová.

Marián Dragúň sa predstavil na všetkých prsiarskych tratiach a vždy sa dokázal prebojovať do večerného „A“ finále. Na 50m a 100m trati dokázal vo finálových bojoch získať dokonca pódiové umiestnenia. Na 100m prsia mu ani najlepší výkon roku 2018 na Slovensku nestačil na lepšie ako 3. miesto, pričom ho prekonali len plavci z Estónska a Kirgizska. Na 50m prsia dokázal zaplávať osobný rekord, ktorý opäť v silnej konkurencií stačil na 3. miesto, pričom len o pár stotín zaostal za limitom na tohtoročné Majstrovstvá Európy na 50m bazéne.

Ema a Miriama Szászové sa išli po prvý krát ukázať na seniorských pretekoch na dlhom 50m bazéne. Už vôbec prebojovanie sa na štart v medzinárodnej seniorskej kategórií (počet štartov bol výrazne obmedzený) bol úspech. Postup Miriamy do „B“ finále na 200m znak bol až neuveriteľný.

Našim športovcom k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.