Šport 2019. 11. 21.

Plavci Delta klubu Komárno pokračovali vo výborných výkonoch

Druhý novembrový týždeň sa naši plavci predstavili hneď na dvoch plaveckých pretekoch.

Alex Kušík ako člen reprezentačného družstva sa predstavil od 7.11.2019 do 10.11.2019 na Otvorených majstrovstvách Dánska v Esbjergu. V silnej konkurencií sa Alex predstavil postupne na nasledovných tratiach: 100m znak, 50m prsia, a na všetkých polohovkárskych tratiach (100m, 200m a 400m). V rozplavbách na 100m znak prekonal svoje osobné maximum časom 55,85, ktorý vo finále ešte dokázal skresať na výborných 55,70. V rozplavbách na 50m prsia sa priblížil k svojmu osobnému rekordu časom 29,68. Najväčšie očakávania sme vkladali do polohovkárskych disciplín. Vo finále najkratšej 100m polohovke dokázal zaplávať ďalší osobný rekord časom 56,41. V Alexovej najsilnejšej disciplíne – 200m polohové preteky opäť nechýbal vo finále, v ktorom len o pár stotiniek zaostal za svojim osobným rekordom. Najdlhšia 400m polohovka sa plávala priamo na čas bez finálových súbojov. Vo svojej rozplavbe plával s ďalším slovenským reprezentantom a obaja dokázali zaplávať rýchlejší čas ako bol doterajší juniorský rekord SR, avšak Alexovi v dohmate chýbali stotinky na svojho reprezentačného kolegu.

Miriama a Ema Szászové sa 9.11.2019 predstavili na jednom poldni Majstrovstiev Západoslovenskej oblasti, ktoré sa konali v Púchove. Dievčatá sa postupne predstavili na 100m motýlik, 100m znak a 200m voľným spôsobom. Miriama Szászová vo svojej kategórií nenašla premožiteľku a získala tri zlaté medaile. Potešili aj jej zlepšenia vo všetkých troch disciplínach.

Vystúpenie našich plavcov krátko zhodnotil aj tréner Michal Knihár. Alex sa predstavil na veľmi silnom mítingu. Obával som sa či sa na ňom neprejaví mierna únava, nakoľko predchádzajúci víkend zápolil na Slovakia swimming cupe, na ktorom dosiahol pekné výsledky. Zlepšenie osobných rekordov tak krátkom čase svedčí o jeho dobrej príprave pred blížiacimi sa vrcholmi sezóny, ktorými budú juniorské Majstrovstvá SR v Trenčíne a dva týždne na to Majstrovstvá SR v kategórií Open. Naše žiačky si zaplávali po tri disciplíny v Púchove. Potešili prekonané osobné rekordy Miriamy Szászovej.     

Našim plavcom k dosiahnutým výsledkom gratulujeme.