Šport 2020. 01. 30.

Alex Kušík sa dostal medzi najlepších plavcov SPF v roku 2019

Slovenská plavecká federácia (SPF) aj tento rok pripravila pre svojich členov Galavečer SPF, ktorý sa uskutočnil 24.1. v Bratislave, a na ktorom boli vyhlásení najlepší športovci v jednotlivých športoch a vekových kategóriách s ich osobnými trénermi.

V kategórií plávanie – juniori sa víťazom stal plavec Delta klubu Komárno Alex Kušík, ktorého trénuje Michal Knihár.

Alex Kušík (ročník narodenie 2002) plavecky začínal v rodnej Bratislave.  Do Komárna ho priviedla spolupráca s trénerom Michalom Knihárom, ktorý ho najprv na diaľku pripravoval na EYOF 2017, ktorý sa uskutočnil v Györi. Po úspešnom splnení limitu na rozhodol spolu s rodičmi k radikálnemu kroku a vo svojom štúdiu ako aj v športovej príprave už pokračoval v Komárne ako člen Delta klubu Komárno, čo vo veku 14 rokov nebolo ľahké rozhodnutie.

Momentálne je študentom 3. ročníka Gymnázia Ľ.J.Šuleka. Za posledné štyri roky sa vypracoval na najlepšieho juniorského plavca na Slovensku, čo potvrdil v roku 2019 účasťou na Majstrovstvách sveta a Európy juniorov ako aj Svetovom poháre. Svoju dominanciu potvrdil aj na Majstrovstvách SR juniorov kde v roku 2019 získal 11 titulov juniorského majstra SR.

Tento rok 2020 je už Alex od 3.januára v príprave na tohto ročné Majstrovstvá Európy v Budapešti  11-17.máj 2020,Majstrovstvá Európy juniorov 8.-12.júl 2020 v Škótsku  Aberdeen / GBR a 04. – 05.apríl 2020 multistretnutie starších juniorov Grécko Naoussa / GRE

Momentálne čaká Alexa úloha aby sa presadil aj v seniorskom štartovom poli, nakoľko v roku 2021 ho čaká prechod do seniorskej kategórie, ktorý je v každom športovom odvetví veľmi náročný. Predpoklady na to Alex má vynikajúce, čo potvrdil už aj ziskom titulov Majstra SR v kategórií dospelých. Alexovim cieľom je však presadenie sa v tvrdej Európskej resp. svetovej konkurencií.