Šport 2015. 01. 15.

Úspešne odštartovaná plavecká sezóna

Mladí plavci plaveckého klubu DELTA Komárno sa 11. januára 2015 zúčastnili prvého tohtoročného plaveckého mítingu v nemeckom Augsburgu, na ktorom sa zúčastnilo 227 plavcov, ktorí absolvovali až 956 štartov.

Aj keď sme cestovali s malým počtom plavcov, veľmi nás prekvapilo milé prijatie zo strany organizátorov, ako aj úroveň organizácie pretekov. Z nášho klubu štartovali Nataly Vallová, Miriama Szászová a Ema Szászová. Obrovskou motiváciou pre plavcov bola skutočnosť, že sa nehodnotili len jednotlivé plavecké disciplíny, ale aj plavecký viacboj, ktorý pozostával z troch, resp. štyroch disciplín (podľa roku narodenia).

Prvú medailu získala Miriama Szászová na 100 m voľný spôsob, ktorý vyhrala s viac ako 7 sekundovým náskokom, čím si vybojovala výbornú pozíciu do viacboju. Keďže sa jej darilo aj v ďalších troch štartoch, na ktorých získala zlato na 50 m znak, striebro na 50 m voľný spôsob a bronz na špecifickej disciplíne 50 m nohy, právom získala aj zlatý pohár za viacboj v kategórií dievčat 2007.

Obrovské tréningové nasadenie potvrdila aj Nataly Vallová, ktorá plávala až päť náročných disciplín a podarilo sa jej získať prvú medailu v svojej kariére, a to hneď zlatú na 50 m prsia. Veľkým prekvapením bolo aj vystúpenie Emy Szászovej, ktorá trénuje len od apríla minulého roku a získala svoju prvú bronzovú medailu.

Podrobnejšie informácie o činnosti nášho klubu, jednotlivé kurzy, ktoré ponúkame, rozpis tréningov ako aj výsledky z jednotlivých pretekov nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk.