Šport 2021. 04. 19.

Plavci Delta klubu Komárno opäť súťažili. Vycestovali aj do Stockholmu

Podujatie Swim Open Stockholm 2021 patrí medzi jedno z najlepšie organizovaných a finančne dotovaných plaveckých podujatí v Európe. V priebehu štyroch dní sa uskutoční kompletný olympijský program a podujatia sa zúčastnia plavci z 22 krajín.

V termíne od 8.4 do 11.4.2021 sa vrámci reprezentačného štartu predstavili na významnom mítinge v Štokholme Marián Dragúň a Alex Kušík pod vedením trénera Michala Knihára.

Najmladšia plavkyňa Ema Schmelhaus sa predstavila na kontrolných pretekoch v šamorínskej bubline.

Štokholmské preteky pritiahli v tomto ťažkom období celú európsku špičku, nakoľko sa tam bojovalo o miestenky na OH v Tokyu.

Marián Dragúň –  Stockholm

Sa predstavil na všetkých prsiarskych disciplínach. V prvý deň si vyplával účasť v „B“ finále na 200m prsia, kde časom 2:20,13 skončil na 3. mieste čo predstavovalo v celkovom poradí 11. miesto. V druhý deň sa predstavil v „C“ finále na polovičnej trati kde skončil tretí, celkovo obsadil pekné 19. miesto. V posledný deň štartoval na 50m prsia kde plával opäť v „B“ finále a celkovo obsadil 15. miesto.

Alex Kušík – Stockholm

Prvý deň sa prebojoval do „C“ finále na 200m prsia, ktoré aj vyhral a celkovo skončil na peknom 17. mieste. V piatok sa prebojoval do „C“ finále na 100m prsia, kde skončil hneď za Marianom a skončil celkovo na 20. mieste. V treťom dni sa predstavil na 100m znak, v ktorom si vybojoval postup do „C“ finále, z ktorého sa odhlásil kvôli odpočinku na posledný deň. V ňom sa predstavil vo svojej najsilnejšej disciplíne 200m polohové preteky. V rozplavbách si vybojoval postup do „B“ finále, v ktorom obsadil výborné 3. miesto – celkovo skončil na 11. mieste.

Ema Schmelhaus – Šamorín

Sa predstavila na kontrolných pretekoch plaveckých nádejí a žiakov. Počas troch súťažných dní dosiahla najlepšie výsledky na 50m a 200m prsia, kde vybojovala zhodne bronzovú medailu.

K dosiahnutým výsledkom našim plavcom gratulujeme.

Zdroj: Michal Knihár