Šport 2016. 02. 02.

Plavci Delta klubu Komárno opäť výborne reprezentovali Komárno

Naši najmladší plavci (ročníky narodenia 2007 a 2006) sa 23.1.2016 zúčastnili plaveckých pretekov Bystrická rybka v Považskej Bystrici, na ktorom sa stretlo 144 plavcov z 19 slovenských a poľských klubov.

Náš klub reprezentovali v kategórií žiakov Viktor Zauko a v kategórií žiačok Ema a Miriama Szászové. Na preteky sme odchádzali plný očakávania, nakoľko naša najlepšia žiačka mala na pretekoch obrovskú konkurenciu v podaní jednej z najlepších poľských plavkýň jej vekovej kategórie.

Preteky sa uskutočnili na všetkých 50m tratiach a mali veľmi dobrý spád, za čo patrí veľká pochvala usporiadateľom. Trochu netradične prvou disciplínou bolo 50m motýlik, v ktorej sa najprv predstavil Viktor Zauko, ktorý vo skvelom osobnom rekorde nakoniec skončil na peknom 7. mieste. Nasledovala ho Ema Szászová, ktorá skončila jedenásta a následne aj Miriama Szászová, ktorá nestačila na svoju poľskú súperku a skončila na druhom mieste. Nasledovala znakárska päťdesiatka, v ktorej Viktor Zauko skončil na 11. mieste, Ema Szászová obsadila nepopulárnu ale peknú 4. priečku a Miriama Szászová oplatila svojej súperke prehru s motýlika a svoje umiestnenia si vymenili. Po prestávke nasledovali prsiarske disciplíny. Viktor Zauko vo svojom osobnom maxime skončil na výbornom 4. mieste a od medaile ho delila len niečo vyše sekunda. Miriama Szászová zaplávala čas na úrovni svojho osobáku a získala druhé zlato. Poslednou disciplínou, ktorou bol 50m voľným spôsobom, sľuboval dramatické vyvrcholenie v súťaži žiačok (ročník 2007) nakoľko v celkovom hodnotení štyroch disciplín bol rozdiel medzi Miriamou Szászovou a jej poľskou konkurentkou len 10 FINA bodov v prospech poľskej plavkyne. V poslednej rozplavbe (v najsilnejšej podľa prihlásených časov) sa poľská plavkyňa ocitla medzi oboma našimi sestrami. Rozplavba priniesla tesný súboj od štartu až do cieľa a obe plavkyne sa navzájom „potiahli“ k vynikajúcim časom. Z víťazstva sa tešila Miriama Szászová časom 35,25 sek, za ktorý získala 286 bodov (bol zároveň aj najhodnotnejším výkonom celého podujatia, vrátane ročníkov 2006) a keďže poľská plavkyňa za svoj čas získala „len“ 266 bodov s celkového prvenstva sme sa tešili my. Ema Szászová zaostala o 22 stotín od stupňov víťazov a obsadila opäť 4. miesto. Viktor Zauko obsadil v tejto disciplíne 13. miesto. Celkovou bilanciou 3-1-0 sme obsadili celkové delené 3. miesto s domácim klubom.

Székesfehérvár – 25 štartov = 25 osobných rekordov !!!

V sobotu 30.1.2016 sa naši plavci, v takmer kompletnom zložení, zúčastnili vynikajúco obsadeného mítingu v Székesfehérvári. Našim cieľom bolo zaplávanie čo najlepších časov, ktoré budú naši plavci potrebovať na kvalifikáciu na Majstrovstvá SR vo svojich vekových kategóriách. Kvôli tomuto mnoho štartov absolvovali aj v disciplínach, v ktorých ich veková kategória nebola vyhodnocovaná. O to viac teší fakt, že z 25 štartov všetky dokázali premeniť na svoje osobné rekordy (niekedy dokonca až neuveriteľné). O vysokej kvalite maďarského mládežníckeho plávania svedčí skutočnosť, že čas, ktorý stačí na Slovensku na umiestnenie v prvej päťke celoročných tabuliek stačil na tomto mítingu na umiestnenie okolo 20-25 miesta. O to viac teší zisk jednej zlatej (200m znak) a jednej striebornej medaile (50m voľný spôsob z rozdielom 0,01 sek.) v podaní Miriamy Szászovej, ktorá pridala aj dva najlepšie historické výkony SR na 50m bazéne v kategórií 9 ročných, a to na 200m znak časom 3.03,71 (doterajší najlepší výkon bol 3:15,17) a 400m voľný spôsob časom 5.49,72 (doterajší najlepší výkon bol 6:19,28). Náš klub vynikajúco reprezentovali: Dóra Rozsár, Sofia a Nina Masárové, Ema a Miriama Szászové, Attila Juhász, EliasSimona Viktor Zauko.
Ďakujeme a gratulujeme!

Začiatok formulára

Ak chcete aj vy alebo vaše dieťa byť súčasťou nášho výborného kolektívu alebo si len tak chcete zaplávať pod dohľadom skúsených trénerov nájdete nás každí pracovný deň v priestoroch krytej plavárni Komárno vo februári v čase od 15:30 do 17:00 (hladať p. Knihára) v marci od 14:30 do 15:45.

Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk alebo na Facebooku (plávanie Komárno).