Šport 2017. 06. 21.

Plavci Delta klubu Komárno so cťou obstáli na Majstrovstvách SR seniorov a juniorov

Naši plavci sa v dňoch 16.-18. júna 2017 predstavili na Majstrovstvách SR v kategórií seniorov (dospelých) a juniorov v Bratislave. Do Bratislavy sme odchádzali s cieľom potvrdiť vynikajúce výsledky, ktoré dosiahli Marián Dragúň a Kevin Bielik počas celého roku na množstve domácich ako aj zahraničných pretekoch.

Marián Dragúň sa predstavil v prsiarskych disciplínach. Vo všetkých vzdialenostiach (50m, 100m a 200m) sa s prehľadom dostal do večerňajších „A“ finálových súbojov. V absolútnej slovenskej špičke obsadil na najkratšej vzdialenosti pekné 4. miesto, na 100m trati získal dokonca bronzovú medailu a potvrdil, že na prsiach patrí do absolútnej slovenskej špičky.

Druhý náš pretekár Kevin Bielik sa predstavil vo viacerých disciplínach. V mnohých prípadoch dokázal zaplávať časy na úrovní svojich osobných rekordov, pričom niekoľko ich aj prekonal. Najväčší úspech dosiahol v disciplíne 400m polohové preteky, kde ako junior (a to najmladší v danej vekovej kategórií)obsadil výborné 2. miesto. Pri neúčasti seniorských pretekárov tento výkon stačil aj na rovnakú priečku v celkovom poradí.