Šport 2021. 06. 22.

Plavci Delta klubu Komárno úspešne bodovali v St. Pöltene

Plavci Delta klubu Komárno sa 12.-13.6.2021 predstavili  na významnom zahraničnom mítingu.

V rakúskom St. Pöltene sa zišla vynikajúca konkurencia predovšetkým v žiackych a juniorských kategóriách. Súťaže sa zúčastnilo vyše 420 plavcov z Rakúska, Českej republiky a Slovenska. Náš klub pod vedením trénera Michala Knihára reprezentovali Ema Schmelhaus, Ema Szászová a Miriama Szászová

Ema Szászová sa predstavila v štyroch disciplínach, pričom na 100m znak dokázala prekonať svoje osobné maximum.

Ema Schmelhaus štartovala v kategórií najmladších plavkýň a mohla súťažiť na všetkých 50m tratiach. Vo všetkých svojich vystúpeniach prekonala svoje osobné rekordy a dokonca na 50m prsia vybojovala 3 miesto.

Miriama Szászová sa predstavila v 5 disciplínach. V silnej konkurencii v prvý deň obsadila 4. miesto na 200m voľným spôsobom. Druhý deň však patril už jej. Postupne získala zlato na 100m voľným spôsobom, 100m znak a 200m znak čím získala celkovo tri zlaté medaile. V poslednej disciplíne 200m polohové preteky dokázala výrazne zlepšiť svoje osobné maximum a len o pár stotiniek skončila na peknom 2. mieste. Osobný rekord prekonala aj na 200m znak. Stala sa aj víťazkou pohára za najhodnotnejší výkon svojej kategórie keď na 100m voľným spôsobom získala 599 FINA bodov, čo bol najlepší výkon súťaže.

Michal Knihár: „Pre Emu Szászovú boli preteky kontrolou výkonnosti nakoľko vďaka významnému obmedzeniu M SR juniorov sa nemohla zúčastniť majstrovstiev. Potvrdila zlepšujúcu sa výkonnosť. Pre našu najmladšiu pretekárku Emu Schmelhaus boli tieto preteky generálkou na budúco týždenné Majstrovstvá SR žiakov. Výrazne si dokázala zlepšiť zaplávané časy, pričom 50m trate nie sú jej najsilnejšou disciplínou. Miriama mala len týždeň po náročnom programe na M SR juniorov a seniorov, ktoré boli len týždeň pred týmito pretekmi a na ktorých získala titul na 200m voľným spôsobom. Organizátori pripravili perfektné podmienky a nakoľko sa plávalo na otvorenom bazéne vyšlo hlavne v nedeľu aj počasie. To sa odzrkadlilo aj na jej časoch, keď jej čas na 200m polohové preteky by s veľkou rezervou stačil na zisk titulu na M SR. Pri jej výkonnosti zaplávanie dvoch osobných rekordov v jeden deň je potešujúce.“