Šport 2019. 05. 09.

Plavci Delta klubu Komárno úspešne reprezentovali naše mesto na krajských majstrovstvách

Naši plavci sa 4.5.2019 zúčastnili Majstrovstiev západoslovenskej oblasti na Myjave. Pod vedením trénera Michala Knihára sa pretekov zúčastnili Ema Szászová a Miriama Szászová. Cieľom bolo zaplávať čo najlepšie časy na krátkom 25m bazéne, nakoľko sa v tejto časti sezóny zameriavame na dlhý 50m bazén a tieto časy nám chýbajú.

Miriama Szászová (kat. 12. ročné) sa prvý krát predstavila v disciplíne 200m prsia, ktorú súťažne ešte neplávala. Napriek tomu, že prsia nie sú jej disciplínou skončila na peknom treťom mieste. V ostatných štyroch disciplínach už ale patrila medzi najväčšie favoritky na víťazstvo, čo aj potvrdila. V disciplíne 200m polohové preteky zvíťazila časom 2:36,22 a jej náskok pred druhou bol tamer desať sekundový. V disciplíne 100m motýlik opäť zvíťazila s veľkým náskokom a to časom 1:12,28. V disciplíne 100m znak opäť zvíťazila a jej zaplávaný čas 1:08,70 predstavoval jej nový osobný rekord. O kvalite tochto výkonu svedčí aj skutočnosť, že by stačil na víťazstvo v kategórií 13. ročných ako aj mladších junioriek (14-15 ročné) a dokonca aj v kategórií dospelých by získala druhé miesto!  Poslednou disciplínou bolo 200m voľným spôsobom, kde opäť nenašla premožiteľku a časom 2:12,48 odplávala v druhej poradí o 14 sekúmnd.

Ema Szászová (kat. 13. ročné) skončila na 6. mieste na 200m prsia. Bohužiaľ jej výkon bol poznamenaný natiahnutým svalom počas tejto disciplíny a v ďalších disciplínach už nemohla nastúpiť.

Celkovo náš klub získal 5 medailí (4-0-1). Viac informácií o našom klube a jeho aktivitách nájdete na našej webovej stránke www.delkokn.sk