Šport 2022. 02. 01.

Plavci Delta klubu opäť reprezentovali Komárno aj za hranicami

Posledný januárový víkend sa plavci Delta klub Komárno zúčastnili plaveckých pretekov v maďarskom Győri. Na pretekoch sa zišli plavci z Maďarska, Rakúska a Slovenska.

Bola to ich prvá previerka v tomto roku a pod vedením trénera Michala Knihára klub reprezentovali: Marián Dragúň, Alexandra Gálová, Emma Schmelhause a Édes Alíz.

Na pretekoch sa zišli plavci z Maďarska, Rakúska a Slovenska.

Marián Dragúň 16.rokov a starší: ako najskúsenejší plavec na pretekoch nenašiel žiadneho premožiteľa a získal na prsiarskych disciplínach :  2 x 1 miesto.

Alexandra  Gálová 16.rokov a starší: mala nabitý program a v mnohých disciplínach len tesne zaostala za svojimi osobnými rekordmi:  1 x 1.miesto,2 x 2.miesto,1 x 3.miesto.

Emma Schmelhaus 10. a 11. roční: naplnila očakávania a svoju poctivú prácu pretavila do výborných piatich osobných rekordov5 x 1.miesto,4 x 2.miesto,1 x 3.miesto.

Alíz Édes je najmladšou plavkyňou klubu a aj na tomto podujatí potvrdila, že z nej môže vyrásť ďalšia talentovaná plavkyňa. Zo celkového počtu sedem štartov dokázala v každom jednom zaplávať svoj osobný rekord, získala teda 7 x 1.miesto.

Michal Knihár: „Som rád, že sme opäť mohli pretekať reprezentovať  Komárno v zahraničí. Pevne verím, že už nezasiahne do nášho tréningového procesu pandémia. Tento rok čaká našich plavcov veľa vrcholných podujatí. Takže našou snahou bude čo najlepšie na nich reprezentovať klub, mesto ako aj Slovensko. Zisk 15 zlatých, 6 strieborných a 2 bronzových medailí potešilo. Plavcom gratulujem.